جوانان باید بازی در شرایط دشوار را تجربه کنند | اتاق خبر
کد خبر: 346136
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 16:53
باوئرمان:
سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران با ابراز رضایت از وضعیت ملی‌پوشان گفت: حضور در غرب‌آسیا و دیدارهای دوستانه با فیلیپین تجربه بسیار بزرگی برای بازیکنان جوان خواهد بود.

به گزارش اتاق خبر، دیرک باوئرمان بعد از اولین دیدار تدرکاتی تیم ملی با نفرات جدیدش در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره شرایط ملی‌پوشان صحبت کرد. او درباره دیدار برابر سوریه اظهار کرد: ما در کوارتر دوم این مسابقه خیلی خوب بودیم. در کوارتر اول بازیکنان خستگی ناشی از تمرین داشتند و شاید هم استرس اولین مسابقه بر آنها غلبه کرده‌بود اما اندک اندک بهتر شدیم. در کوارتر دوم دفاع،‌حمله، ریباند و انتقال توپ خوب داشتیم؛ در کل همانطوری بودیم که باید باشیم.

 سرمربی تیم ملی بسکتبال ادامه داد: با توجه به تغییراتی که داشته‌ایم عملکرد بازیکنان تحت تاثیر بود و نیاز به زمان است تا آنها بتوانند بهترینشان را به نمایش بگذارند. به طور مثال بهنام بخچالی در پست یک و محمد جمشیدی در پست دو و بازیکنان دیگر در پست های جدید بازی کردند و این برایشان تازه بود. آنچه مشخص است نیاز به زمان داریم و باید بیشتر کار کنیم.

 باوئرمان با اشاره به نحوه استفاده از بازیکنانش در دیدار برابر سوریه عنوان کرد: ما هجده بازیکن داشتیم و سعی کردیم از همه بازی بگیریم. در نیمه اول از 10 بازیکن استفاده کردیم و تلاشمان این بود که به همه زمان بدهیم و این مساله بازی کردن ما را هم دشوار می‌کرد. در کل می‌توانم بگویم همه چیز خوب است. برای اولین بازی خیلی خوب بودیم.

 او در پاسخ به این سوال که با توجه به تاکیدش به دفاع در تمرین‌های تیم ملی، بازیکنان چقدر توانستند خواسته‌هایش را برآورده کنند؟ تصریح کرد: عملکرد بازیکنان در طول یک مسابقه به عوامل مختلفی بستگی دارد. این بازیکنان تجربه بازی در سطح بالا را دارند و اکثر آنها به جز ارسلان در لیگ بازی کرده‌اند. به نظرم آنها خیلی خوب دفاع کردند و امتیاز آوردند؛ به خصوص در کوارتر دوم که عملکردشان عالی بود. بسیاری از این بازیکنان که برابر سوریه در زمین بودند و بازی کردند قبلا برای تیم ملی بازی نکرده بودند و این باعث شده جنگندگی‌شان زیاد شود. انتظار من این است که آنها بهتر و بهتر شوند. در دفاع و حمله باید بیشتر جنگنده باشند.

 او درباره رقابت های غرب‌آسیا نیز بیان کرد: چون ما در آسیا چلنج میزبان هستیم نیاز به انتخاب شدن برای این رقابت‌ها نداریم اما مسابقات غرب‌آسیا برای آمادگی ما خوب است و باید برای قهرمانی برویم چرا که ما ایران هستیم و باید برنده باشیم. ما باید با جوانان کار کنیم و زمان بیشتری به بازیکنان بدهیم. باید روند بهتر شدن را ادامه بدهیم. هر بازی برای ما تجربه جدید است و باید از آن استفاده کنیم. باید هر بازی بهتر و بهتر شویم. باید بازیکنان هم به یک هماهنگی برسند.

 

باورئرمان با اشاره به این موضوع که قهرمانی در این تورنمنت انگیزه جوانان را بیشتر می‌کند، گفت: زمانی که یک تورنمنت را با برد پشت سر می گذارید انگیزه خوبی ایجاد می‌شود. برای بازیکنان جوان این موضوع مهمی است.

 سرمربی تیم ملی با اشاره به دیدارهای دوستانه برابر فیلیپین تصریح کرد: ما بازی با فیلیپین را انتخاب کردیم تا این بازیکنان جوان بازی در شرایط دشوار را تجربه کنند. وقتی در مانیل برابر تیم ملی فیلیپین با آنهمه هوادار بازی می‌کنی تجربه بسیار بزرگی بدست می‌آید. این بازی می‌تواند به جوانان تجربه بزرگی بدهد. این بازیکنان باید تجربه بازی در شرایط دشوار را به دست بیاورند. باید تحت فشار باشند و بازی کنند. این موضوع برای ما مهم است. بردن و باختن همیشه مهم است اما هدف اصلی ما در این دیدارهای دوستانه نیست.

 او افزود: هدف ما این است که این بازیکنان با تجربه شوند و بعد به برد برسند. بازی با فیلیپین این شرایط دشوار را برای تیم ما فراهم می‌سازد. البته حامد حدادی هم به تیم اضافه می شود و به ما کمک می کند. او با حضورش به طورکامل شرایط ما و بازی‌مان را تغییر می‌دهد. حضور حامد به بازیکنان هم کمک بزرگی می کند.

 باوئرمان در پاسخ به این سوال که آیا با حامد در ارتباط است؟ گفت: بله با او ارتباط داریم و از وضعیتش مطلع هستیم. او تلاش می کند بهترین شرایطش را داشته باشد و به ما اضافه شود. او همیشه به دنبال این است که بهترین باشد و با بهترین شرایط به تیم کمک کند. حضورش در فیلیپین مطمئنا بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 تیم ملی بسکتبال ایران در تالار بسکتبال آزادی موفق شد با حساب 84 بر 68 سوریه را شکست دهد.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید