بازدید از هیروشیما تاکیدی بر خطر مربوط به تسلیحات جنگی است | اتاق خبر
کد خبر: 346141
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1395 - 17:25
اوباما:
رییس جمهوری آمریکا گفته است، سفرش به هیروشیما در ژاپن به خاطر تاکیدی بر خطرات جنگ افزارها و ضرورت همکاری برای دستیابی به صلح است.

به گزارش اتاق خبر، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا که تنها رییس جمهوری آمریکاست که از هیروشیما، قربانی بمب اتمی آمریکا در جنگ دوم جهانی بازدید می‌کند، گفت: ششم اوت 1945 نقطه عطفی در تاریخ مدرن بود.

در جریان انفجار این بمب اتمی 140 هزار تن همزمان با موج انفجار و بیماری‌های مرتبط و سوختگی‌های ناشی از آن در ماه‌ها و سال‌های بعد کشته شدند.

اوباما در نشستی در "ایسه شیما" در 300 کیلومتری جنوب غرب توکیو گفت: این انفجار برای مدتهای مدیدی در ذهن مردم می‌ماند. من می‌خواهم بار دیگر خطرات بسیار جدی تسلیحات و جنگ افزارها را یادآور شوم.

وی قرار است در محل یادبود قربانیان این انفجار اتمی گل بگذارد و سخنرانی کند و با برخی از بازماندگان سالخورده این انفجار به گفت‌وگو بپردازد.

باوجود درخواستهای مردم ژاپن برای عذرخواهی آمریکا از بابت این انفجار اتمی، باراک اوباما قرار نیست چنین کاری کند. درحالیکه بسیاری در ژاپن بر این عقیده‌اند که این انفجار اتمی غیرنظامیان را هدف قرار داد اما آمریکایی‌ها می‌گویند این انفجار جان هزاران تن را نجات داد و باعث پایان جنگ دوم جهانی شد.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید