​شناگران کار سختی برای کسب سهمیه المپیک پیش رو دارند | اتاق خبر
کد خبر: 346192
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 01:52
خشایار حضرتی:
مربی تیم ملی شنا کسب سهمیه برای رقابتهای المپیک ۲۰۱۶ ریو را سخت و دشوار اما ممکن دانست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، تیم پنج نفره شنای ایران با ترکیب جمال چاوشی فر، احمدرضا جلالی، مهدی انصاری، آرشام میرزایی و آریا نسیمی شاد برای حضور در رقابتهای انتخابی المپیک راهی مجارستان می شود. مسابقات انتخابی از ۲۹ ژوئن تا دوم ژوییه (۹ تا ۱۲ تیر) در بوداپست برگزار خواهد شد.

شناگران تیم ملی ابتدا اردویی سه هفته ای را در دبرسن مجارستان برگزار خواهند کرد و سپس در مسابقات انتخابی به آب می زنند.

خشایار حضرتی در خصوص این رقابتها گفت: در این دوره از رقابتهای المپیک ۹۰۰ شناگر مرد و زن حضور دارند و این کاسته شدن از تعداد نفرات، کار حضور در این رویداد را دشوار کرده است. کسانی که ورودی A را کسب کرده اند ۱۰۰ درصد در بازی ها شرکت می کنند اما شناگرانی که ورودی B را به دست می‌آورند باید از سوی فینا تحت ارزیابی قرار بگیرند و حضورشان در المپیک قطعی نیست.

مربی تیم ملی در ادامه تصریح کرد: شناگران ما در چند ماده تلاش می کنند تا به ورودی دست پیدا کنند اما باید بگویم به دلیل مشکلاتی از جمله نظام وظیفه فرصت حضور در رقابتهای بین المللی به نسبت سال ۲۰۰۸ که محمد علیرضایی سهیمه المپیک را از طرق ورودی B کسب کرد، کمتر شده است. البته در همان دوره از مسابقات ۱۳۰۰ شناگر حضور داشتند.  با این حال نتایج کسب شده از سوی چاووشی فر، انصاری و نسیمی شاد خوب بوده و ما به کسب نتایج خوب در مجارستان امیدواریم. اگر ما بتوانیم چند سهمیه از رقابتهای مجارستان کسب کنیم دست به کاری بزرگ و تاریخی زده ایم. 

حضرتی افزود: اینکه من بگویم ۱۰۰ درصد می توانیم سهمیه کسب کنیم و یا برعکس امکانپذیر نیست چون همانطور که گفتم فینا رکوردها را بررسی می کند و در نهایت در خصوص ورودی المپیک تصمیم گیری می کند. اما آنچه مسلم است این است که رکوردهای ورودی B از رکوردهای ملی ما بهتر است. 

مربی تیم ملی شنا در پایان در خصوص سهمیه اعطایی (وایلدکارت) گفت: کسانی که در رقابتهای قهرمانی جهان در کازان قزاقستان شرکت کرده باشند می توانند صاحب سهیمه اعطایی شوند و ما در آن رقابتها دو نماینده داشتیم. البته فینا این موضوع را در حین برگزاری رقابتهای مجارستان اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید