کاهش آلودگي هواي خانه | اتاق خبر
کد خبر: 346277
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 23:38
دستگاههاي تصويه هوا با ايجاد جريان هوا، منزل را از گرد و خاک تميز مي کند. هر سال تقريباً 2 ميليون نفردر سراسر جهان به دليل آلودگي هوا، جان خود را از دست مي دهند بنابر اين حق داريد در زمان آلودگي هوا نگران سلامت خود و خانواده تان باشيد.

به گزارش اتاق خبر،رعايت نکات لازم براي حفظ سلامتي در بيرون از منزل کافي نيست و بايد در داخل منزل نيز به آن توجه جدي داشت . اما چگونه؟

رعايت نکات لازم براي حفظ سلامتي در بيرون از منزل کافي نيست و بايد در داخل منزل نيز به آن توجه جدي داشت .

 گردگيري:
بسياري از ما به علت مشغله کاري که داريم از گردگيري صرف نظر مي کنيم. اما تراکم پيدا کردن خاک يکي از علت هاي اصلي مشکل تنفسي است. براي تميزي بيشتر ، بهتر است از دستمال مرطوب براي گردگيري مبلمان، پنکه هاي سقفي،چراغ و يخچال استفاده شود.

 دستگاه تصفيه:
دستگاه هاي خوب داراي فناوري نانو است که با مواد آلاينده هوا مقابله مي کند. اين فناوري همچنين با ايجاد جريان هوا، منزل را از گرد و خاک تميز مي کند .

 گردش هوا:
گردش درست هوا در منزل بسيار لازم است بنابر اين پنجره ها را باز نگه داريد. براي مدتي، پنکه را روشن بگذاريد تا هوا تميز شود. هنگام پخت و پز فن را روشن بگذاريد تا مانع از ماندن دود،بخار و مواد آلاينده در منزل شود .

 وسايل منزل را درست انتخاب کنيد:
پارکت را به فرش ترجيح دهيد، چون فرش کک ، خاک و مواد آلاينده را جذب و در خود حفظ مي کند(توصيه به مبتلايان به آلرژي). کرکره را که گرد و خاک کمتري به خود جذب مي کند و نگه مي دارد به پرده ترجيح دهيد. همچنين مي توانيد گياهان آپارتماني در منزل قرار دهيد تا هواي داخل را از آلاينده ها تميز کند.

 شست وشوي منظم لباس ها:
پارچه ها و ملحفه ها مکان مناسبي براي زندگي کک است و بايد به طور منظم شسته شود.هر نوع لباس يا ملحفه و پتويي را قبل از استفاده کردن بشوييد.

 از دود پرهيز شود:
دود سيگار، بخاري و حتي شمع که مواد آلاينده در هوا رها مي کند، براي سلامت ريه ها بسيار مضر است بنابراين به هيچ کس حتي به مهمان تان، اجازه سيگار کشيدن را ندهيد!

 جارو برقي بزنيد:
تميز کردن کل منزل سلامت شما و خانواده را تضمين مي کند . به طور منظم بايد فرش ها ، مبلمان ها ، کرکره ها و پرده ها را تميز کنيد و جارو برقي بکشيد .

 از رايحه طبيعي استفاده کنيد :
رايحه هاي مصنوعي ممکن است حاوي مواد شيميايي مضر و مواد آلاينده باشد؛ به جاي استفاده از آن مي توانيد از مواد معطر طبيعي استفاده کنيد مانند جوشاندن آب حاوي کمي دارچين،هل و...

 ميزان رطوبت کنترل شود:
رطوبت ، کپک و کک را جذب مي کند. بنابراين، کنترل سطح رطوبت داخل منزل مهم است و بايد زير 50 درصد باشد.

ورود با کفش ممنوع :
کفش گرد و خاک و عوامل حساسيت زاي زيادي را با خود به داخل خانه مي آورد. يک منزل عاري از گرد و خاک به حفظ سلامت خانواده کمک مي کند .

منبع آریا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید