اوکراین سران رسانه های خبری روسیه را تحریم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 346449
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 22:10
«پترو پوروشنکو» رئیس جمهوری اوکراین دستور تحریم 17 نفر از اتباع روسی از جمله سران تعدادی از رسانه های خبری روسیه را صادر کرد.

اتاق خبر - به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین، پوروشنکو امروز شنبه، با این دستور خود تصمیم روز بیستم ماه مه شورای امنیت ملی و دفاعی اوکراین را برای تحریم سران و خبرنگاران رسانه های خبری روسیه تایید کرد.
«اولگ دوبردییف» مدیر عامل شرکت رادیو و تلویزیون دولتی روسیه، «سرگئی میخاییلوف» مدیر عامل خبرگزاری ایتارتاس، «مارگاریتا سیمونیان» سردبیر شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان «راشاتودی» روسیه، «کنستانتین ارنست» مدیر عامل شبکه اول تلویزیون روسیه، «آلکساندر پوتاپوف» سردبیر روزنامه ایزوستیا از جمله افراد تحریم شده ازسوی اوکراین هستند.
این افراد، به دستور رئیس جمهوری اوکراین، از سفر به اوکراین تا پایان سال 2017 منع شده اند.
پوروشنکو با امضای فرمان دیگری تحریم های این کشور را در مورد 29 خبرنگار خارجی از جمله شش خبرنگار روس لغو کرد.
دولت اوکراین در یک سال اخیر شمار زیادی از اتباع روس و در وهله اول خبرنگاران روسیه را تحریم کرده است و این افراد از سفر به اوکراین منع شده اند.
رئیس جمهوری اوکراین 16 سپتامبر 2015 در دستوری فهرست تحریمی در مورد اتباع روسیه را تایید کرد که بر اساس آن 382 شخصیت حقیقی و 105 شخصیت حقوقی روس، از جمله مقامهای 28 بانک و 25 شرکت هواپیمایی مورد تحریم قرار گرفته بودند.
بر اساس این دستور شماری از این افراد از سفر به اوکراین منع و اموال و دارایی های بانکی و اموال غیر منقول شماری دیگر مصادره شد.
روابط روسیه و اوکراین در دو سال اخیر و پس از روی کارآمدن دولت غرب گرا در کی یف تیره شده است و دو کشور تحریم هایی را علیه یکدیگر اعمال کرده اند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید