مردم ماشین های بدون راننده را دوست ندارند | اتاق خبر
کد خبر: 346494
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 01:21
شرکت‌های خودروساز، رقابت سختی را برای ساخت اتومبیل‌های کاملا خودمختار و بدون سرنشین در پیش گرفته‌انداما مطالعات نشان می‌دهند که مردم علاقه چندانی به این خودروها ندارند.
به گزارش اتاق خبر به نقل از  عصر ایران خودروها هر روزه با استفاده از کمربندها، کیسه‌های هوا، ترمزهای پیشرفته و فناوری‌های هوشمند ایمن‌تر می‌شوند، اما انسان‌ها هر روزه در کنار ساختارهای سرگرم کننده یا عوامل فیزیکی و عصبی بی‌دقت‌تر می‌شوند و هنوز غیرقابل اعتمادترین عنصر رانندگی به شمار می‌آیند.

مردم خودران‌ها را دوست ندارند
در سال 2013 صدها کارمند شرکت گوگل  از مدل‌های اولیه خودران‌ها در زندگی روزمره خود استفاده کردند. اما این خودروها با خودران‌های واقعی که شاید امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند تفاوت‌هایی داشتند. آنها خودران‌های آزمایشی بودند و رانندگان باید تمام دقت و حواس خود را برای کنترل این خودروها به کار می‌گرفتند.

 

مردم خودران‌ها را دوست ندارند
فرض کنید به باتری موبایل خود که در حال اتمام است نگاه می‌کنید و یکباره در پشت فرمان تصمیم به شارژ آن می گیرید. به سمت پشت خودرو خم شده و کوله پشتی خود را گشته و بعد از جست‌و‌جوی زیاد لپ‌تاپ خود را پیدا می‌کنید. آن را به سمت صندلی کمک راننده آورده و موبایل خود را به آن وصل می‌کنید و جالب اینجاست که در تمام مدت با سرعت 100 کیلومتر در ساعت در حال حرکت هستید.


با این روند می‌توان گفت هر چه فناوری بهتر می‌شود، رانندگان بی‌دقت و غیرقابل اعتماد می‌شوند و ما به نتایج دلخواه خودمان نمی‌رسیم.

با تمامی این اوصاف و با وجود اینکه شرکت‌های خودروساز، رقابت سختی را برای ساخت اتومبیل‌های کاملا خودمختار و بدون سرنشین در پیش گرفته‌اند، مطالعات نشان می‌دهند مردم علاقه چندانی به این خودروها ندارند.

براساس تحقیق منتشر شده در مجله موتوریست در خصوص تحولات صورت گرفته در سبک زندگی و رانندگی مردم که توسط دانشگاه میشیگان آمریکا صورت گرفته ، از هر 5 نفر 4 نفر علاقه‌ای به اتومیبل‌های خود مختار ندارند.

 بررسی‌ها حکایت از این دارد که استفاده از خودروهای توسعه یافته بدون راننده نگرانی‌های عمومی از رانندن را برای مردم افزایش داده است. این در حالیست که 618 نفر از شرکت‌کنندگان این تحقیق مجوز راندن خودروهای بی سرنشین را داشته‌اند.

مردم خودران‌ها را دوست ندارند


با وجود این اراده سازندگان همچنان بدون تغییر باقی مانده و برنامه‌ها برای ساخت بی‌سرنشین‌ها همچنان ادامه دارد.
 تحقیق فوق حکایت از آن دارد که تمایل سازندگان برای خودروهای جدید در حال افزایش است اما مشتریان اشتیاق و اعتماد زیادی به این موضوع ندارند. و تنها رسانه‌ها بدون توجه به افکار عمومی در بازی تبلیغاتیشان به تب و تاب ساخت خودروهای بدون سرنشین دامن می‌زنند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید