امنیت ایران نمونه نظام دموکراتیک در دنیا | اتاق خبر
کد خبر: 346547
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 18:05
آیت الله هاشمی رفسنجانی:
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه این مجمع، با ابراز نگرانی از شرایط بد و بحرانی کشورهای منطقه گفت: اگر رسانه‌های دنیا منصف باشند، اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران را نمونه خوبی از نظام دموکراتیک در دنیا معرفی می‌کنند

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام- آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه این مجمع،  با ابراز نگرانی از شرایط بد و بحرانی کشورهای منطقه گفت: اگر رسانه‌های دنیا منصف باشند، اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران را نمونه خوبی از نظام دموکراتیک در دنیا معرفی می‌کنند.
وی با بیان این مطلب افزود:در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که انتخاباتی در این حجم وسیع در آن وجود ندارد و به خاطر ویژگی‌های منطقه، برگزاری دو انتخابات موفق در جمهوری اسلامی ایران می‌تواند حاکی از صلابت و نشان دادن رشد و بالندگی نظام اسلامی باشد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مراسم خوب افتتاح دو مجلس تازه نفس مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: هر دو مراسم، متین و قابل تحسین برگزار شد که از این بابت خداوند را شاکریم.
وی خاطرنشان کرد: همچنین باید از حضور حماسی مردم در انتخابات و از زحمات و تلاش‌های مسؤولان و برگزارکنندگان خوب انتخابات تشکر و قدردانی کرد.
بر اساس این گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه خود که به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل شد، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری را پیگیری کرد.
در ابتدای جلسه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با توجه به ایام شروع به کار دو مجلس مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که به خوبی انجام شد، گفت: مجموعاً در کشور دو انتخابات خوب، همراه با آرامش قابل تحسین برگزار شد و خوشبختانه حوادث تلخ در جریان انتخابات نداشتیم و در نتایج انتخابات نیز آنچنان اعتراضی که تشنّج در کشور ایجاد کند، وجود نداشت.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، عمل به اصل قرآنی «وامرهم شورا بینهم» را که دومین خصیصه انسان‌های عبادالرحمن است از تأکیدات دین مبین اسلام دانست و گفت: امیدواریم تلاش بیشتر مسؤولان، معطوف به حل مشکلات مردم، به عنوان صاحبان اصلی انقلاب و در نهایت جلب رضایت خداوند قرار گیرد.
به دلیل طولانی شدن مباحث در مورد بندهای باقی‌مانده، مقرر شد ادامه بررسی سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری کشور در جلسات آتی مجمع پیگیری شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید