امضای تفاهم‌نامه مالی سال 95 میان معاونت همگانی وزارت ورزش و 9 فدراسیون ورزشی | اتاق خبر
کد خبر: 346558
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 06:08
9 فدراسیون ورزشی تفاهم‌نامه‌های مالی سال 95 خود را با معاونت ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان امضا کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در ادامه برگزاری جلسات معاونت ورزش همگانی وزارتخانه با فدراسیون های ورزشی، این معاونت با 9 فدراسیون زیر مجموعه خود تفاهم نامه مالی امضا کرد.

بر این اساس سوم خرداد امسال روسا و خزانه داران فدراسیون ها ضمن ارائه برنامه های خود با مدیرکل توسعه ورزش همگانی، در خصوص تفاهم نامه مالی با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر داشتند.

محمدرضا اسد درصد افزایش بودجه های این فدراسیون ها را از 15 تا 50 درصد دانست که متناسب با برنامه ها و پروژه های توسعه ورزش همگانی در سال قبل است.

وی همچنین عنوان کرد: هر سال اعتبار تخصیص یافته به این فدراسیون ها به طور شفاف مشخص است و این اعتبار بر اساس پروژه هایی صورت می‌گیرد که کارشناسان حوزه همگانی آن را تایید کرده باشند.

اسد شرح تفاهم نامه فعالیت‌های فدراسیون‌ها را حول 12 محور عنوان کرد که شامل این موارد می‌شود:

1- اجرای برنامه های آموزشی - پژوهشی 2- اجرای برنامه های فرهنگی 3- برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان 4- فعالیت های استعدادیابی در قالب شناسایی، جذب، پرورش و حفظ استعدادها 5- کمک به هیئت‌های استانی 6- فعالیت های برون مرزی در قالب اعزام به مسابقات، برگزاری اردوها، میزبانی مسابقات در سطوح مختلف آسیایی، جهانی، بین‌المللی و شرکت یا میزبانی اجلاس‌ها 7- هزینه های جاری 8- هزینه‌های پشتیبانی 9- برگزاری مجامع و سیمنارهای داخلی 10 – برگزاری اردوهای تدارکاتی داخلی 11- خرید ملزومات رشته های مربوطه 12- توسعه ورزش همگانی

مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان همچنین افزود: نگاه برنامه محوری نسبت به سال گذشته در فدراسیون ها داریم و به طور خاص اعتبارات فدراسیون ها نتایج کاری آن مجموعه در سال 94 است. علاوه بر هزینه اختصاص یافته وزارت به فدراسیون‌ها، در این تفاهم نامه منابع درآمدی هر فدراسیون در قالب جدول شماره 2 مشخص است.

وی یکی از نکات برجسته تفاهم نامه مالی در سال 1395 را پر رنگ شدن درصد بودجه اختصاص یافته به توسعه همگانی رشته های تحت پوشش فدراسیون ها دانست که مقرر است پس از ارسال پروژه ها و برنامه های توسعه‌ای توسط فدراسیون و بررسی کارشناسان دفتر توسعه ورزش همگانی اختصاص بودجه اجرایی شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید