قیمت خودرو افزایش می‌یابد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 34657
تاریخ انتشار: 25 آذر 1391 - 13:30

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی را درباره احتمال افزایش قیمت خودرو ارائه کرد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، محسن صالحی‌نیا در پاسخ به اینکه آیا با ارائه درخواست از سوی خودروسازان، قیمت خودروهای داخلی مجددا افزایش می‌یابد؟ اظهار کرد: جلسات کمیته قیمت‌گذاری خودرو طبق یک روند همیشگی و به تناوب برگزار می‌شود. خودروسازان نیز براساس هزینه‌های تولید می‌توانند درخواست خود برای افزایش قیمت را به کمیته قیمت‌گذاری در سازمان حمایت ارائه کنند.

وی ادامه داد: همیشه این درخواست‌ها مطرح بوده و براساس ضوابط و چارچوبهای سازمان حمایت و با نظارت و تصمیم‌گیری کلان ستاد تنظیم بازار، در این باره تصمیم‌گیری و ابلاغ می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در مرحله قبلی افزایش قیمت با رشد متوسط ۱۸ درصدی قیمت برخی خودروهای داخلی موافقت شد، خاطرنشان کرد: در آن زمان کمیته قیمت‌گذاری نظراتش را به ستاد تنظیم بازار ارائه کرد و براساس آن عمل شد.

صالحی‌نیا تصریح کرد: ممکن است در حال حاضر درخواست افزایش قیمت خودروهایی که در آن زمان قیمت آن‌ها بررسی نشد به کمیته قیمت‌گذاری ارائه شود. همچنین ممکن است درخواست‌های دیگری برای رشد قیمت خودروهایی که قبلا افزایش قیمت داشته‌اند، ارائه شود. این درخواستها طبق روال معمول بررسی شده و اگر از توجیه لازم برخوردار باشند با آنها موافقت خواهد شد.

 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید