80 درصد کارگاه های غزه به علت محاصره تعطیل شده اند | اتاق خبر
کد خبر: 346588
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 08:41
نماینده فلسطینی:
جمال خضری رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره نوار غزه و نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین روز شنبه تاکید کرد که تمام کارگاه های تولیدی غزه از محاصره تحمیلی توسط رژیم صهیونیستی و ممانعت از ورود مواد خام رنج می برند و 80 درصد کارگاه های تعطیل شده اند.

اتاق خبر - به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، الخضری گفت: بخش صنایع غزه به علت محاصره ظالمانه و بسته بودن گذرگاه ها توسط رژیم صهیونیستی و سه جنگ متوالی علیه این منطقه، کاملا آسیب دیده و 80 درصد کارگاه ها فعالیت های خود را متوقف کرده است.

وی افزود: سیاست های ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه طی ده سال گذشته، منجر به بالا رفتن آمار فقر و بیکاری در نوار غزه شده است.
این مقام فلسطینی ادامه داد: شرایط به علت محاصره نوار غزه فاجعه بار می باشد و تنها راه حل بهبود وضعیت اقتصادی شهروندان ساکن این منطقه و بازگشت به زندگی طبیعی، لغو محاصره غزه است.
وی از همه طرف های ذیربط اعم از فلسطینی، منطقه ای و بین الملی در سطوح رسمی و مردمی تلاش برای لغو محاصره غزه را خواستار شد.
رژیم صهیونیستی از سال 2006 میلادی و در پی پیروزی جنبش حماس در انتخابات پارلمانی، نوار غزه را به صورت هوایی، زمینی و دریایی محاصره کرده است و به رغم تشکیل دولت وحدت ملی در ژوئن 2014 این محاصره همچنان ادامه دارد.
رژیم صهیونیستی حدود یک میلیون و 800 هزار نفر از ساکنان غزه را از حقوق اساسی ‌شان از جمله حق آزادی رفت و آمد، داشتن شغل مناسب و برخورداری از خدمات درمانی و آموزش متناسب محروم کرده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید