بنا نیست اعتبار خاصی برای اقتصاد مقاومتی اختصاص یابد | اتاق خبر
کد خبر: 346888
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 02:25
استاندار زنجان:
استاندار زنجان گفت: بنا نیست اعتبار خاصی به طرح های اقتصاد مقاومتی اختصاص یابد و باید با اعتبار موجود طرح ها و تعهدهای این بخش را محقق کرد.

اتاق خبر: جمشید انصاری" در جلسه شورای اداری استان زنجان افزود: به طور معمول همواره تعدادی از پروژه با سرعت پیش می روند و به بهره برداری می رسند، در حالی که برخی دیگر با کندی پیش می روند یا در مقطعی متوقف می شوند.

وی یادآورشد: علت پیشرفت سریع برخی پروژه ها تاثیری است که در اجرای برنامه ریزی ها دارند و نقشی که در مسیر اهداف پیش بینی شده ایفا می کنند.

انصاری اظهار کرد: برنامه های کشور در اقتصاد بر این اساس است که بتوان از سرمایه های موجود در هر منطقه بهره گرفت و پیش از آنکه از سرمایه گذاری جدیدی استفاده شود، ظرفیت های موجود را فعال کرد.

استاندار زنجان گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در این استان، فعالیت در بخش صنعتی و کشاورزی پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعه انجام شده در بخش صنعت، هم اکنون یک هزارو 409 واحد صنعتی به تفکیک واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ و با شناخت از میزان ظرفیت و فعالیت آنها، وجود دارد که برای همه آنها برنامه ریزی انجام شده است.

انصاری ادامه داد: هم اکنون یک هزار و 278 واحد صنعتی کوچک، 76 واحد متوسط و 55 واحد بزرگ در این استان وجود دارد.

استاندار زنجان گفت: از مجموع واحدهای صنعتی موجود 366 واحد صنعتی معادل 26 درصد صنایع زنجان، غیر فعال و تعطیل هستند که این تعداد از متوسط کشور که به 32 درصد صنایع موجود می رسد، کمتر است.

وی اضافه کرد: از تعداد واحدهای صنعتی باقی مانده یک هزار و 43 واحد صنعتی با ظرفیت کمتر از 50 درصد و مابقی با ظرفیت بالای 70 درصد فعالیت می کنند.

انصاری ابراز کرد: از مجموع صنایع بزرگ این استان دو واحد بزرگ و از صنایع متوسط 16 واحد صنعتی غیر فعال هستند.

استاندار زنجان گفت: دولت تصمیم دارد آن دسته از واحدهای صنعتی که به صورت تعطیل هستند یا با ظرفیت کمتر از توان فعالیت می کنند، را با توانی بیشتر به طور مجدد وارد عرصه اقتصادی کند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به مشکل مالی 249 واحد صنعتی غیر فعال یا فعال باظرفیت پایین در دستور کار امسال مسئولان زنجان قرار دارد، افزود: مشکل این واحدهای صنعتی اغلب با تامین منابع مالی مرتفع می شود و می توانند با ظرفیت بالا به عرصه فعالیت برگردند.

انصاری به اختصاص 160 هزار میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکل صنایع شناسایی شده تعطیل یا نیمه فعال اشاره کرد و سهم زنجان از این مبلغ را چهار هزار و 500 میلیارد ریال معادل 2.8 درصد آن برشمرد.

استاندار زنجان گفت: از نحوه رسیدگی به مشکل تمام 249 واحد صنعتی شناسایی شده که اطلاعات آنها به طور کامل در دست قرار دارد، گزارشی کامل تا پایان سال باید آماده و به رهبر معظم انقلاب ارائه شود.

وی بر لزوم توجه مدیران به مطالبات مردم و توجیه آنان برای محقق نشدن برخی از این خواسته ها تاکید کرد و یادآورشد: مسئولان و مدیران موظف هستند برای مردمی که مراجعه می کنند توجیه مناسبی داشته باشند.

منبع: پانا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید