مراکز غیردولتی پرورشی در کشور راه اندازی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 346911
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1395 - 16:29
معاون وزیر آموزش‌وپرورش:
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: مراکز غیردولتی پرورشی در کشور راه‌اندازی می‌شوند.

به گزارش اتاق خبر، مرضیه گرد در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اعلام این خبر اظهار کرد: آموزش و پرورش، مهمترین دستگاه اجرایی کشور است که با انجام کار فرادستگاهی نقش موثری در توسعه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور دارد.

وی از قانون شورای آموزش و پرورش و قانون مدارس غیردولتی به عنوان مترقی‌ترین قانون‌ها نام برد و اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش از مهمترین شوراها است، زیرا از بالاترین مقام اجرایی تا نزدیک ترین افراد به مردم در این شورا نقش دارند.

 گُرد تربیت انسانهایی متعهد، مترقی و عالم را لازمه توسعه کشور دانست و اذعان کرد: نقش موثر آموزش و پرورش در توسعه و تعالی کشور انکار ناپذیر است.

 معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مردم باوری و راستگویی به مردم، مهترین شعار دولت تدبیر و امید است، گفت: استفاده از مشارکت‌های مردمی در آموزش و پرورش یک امر حیاتی و اجتناب ناپذیر است.

 گُرد از انعقاد تفاهم نامه همکاری با شورای عالی استان ها، سازمان مدیریت برنامه ریزی و وزارت مسکن در راستای رفع مشکلات مدارس و مراکز غیر دولتی نیز خبر داد، اظهار کرد: عده‌ای که به دنبال تخریب آموزش و پرورش در بخش خصوصی سازی هستند، باید بدانند کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی، مهمترین هدف آموزش و پرورش از خصوصی سازی مدارس است.

 وی از طرح خرید خدمات آموزشی به عنوان یک رویکرد جدید در بحث مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش نام برد و گفت: با اجرای این طرح کمبود نیروی انسانی متخصص از قبیل مربی پرورشی، بهداشت و تربیت بدنی در مدارس مجری طرح رفع و بر اساس بررسی‌ها کیفیت بخشی به آموزش در این مدارس محقق شده است.

 رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش استان کرمان یکی از موفق ترین استانها در طرح خرید خدمات آموزشی از لحاظ کمی و کیفی است.

 گُرد افزود: فعالیتهای آموزش و پرورش استان کرمان در بحث کیفیت بخشی به فعالیتهای آموزشی و پرورشی در دوسال اخیر در وزارتخانه چشمگیر است.

 وی از شورای موسسان به عنوان بازوی توانمند مسئولان آموزش و پرورش نام برد و بیان کرد: استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش در راستای کیفیت بخشی به اهداف پرورشی و آموزشی ضروری است.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید