نقض آتش بس یمن توسط جنگنده های سعودی | اتاق خبر
کد خبر: 347106
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 12:30
خبرگزاری یمن:
جنگنده های متجاوز عربستان ومزدوران آنها طی ساعت های گذشته آتش بس را در چند استان یمن نقض کردند.

اتاق خبر- به گزارش خبرگزاری رسمی یمن ( سبا) یک مقام نظامی یمنی گفت: جنگنده های عربستانی طی دو نوبت منطقه مبدعه در منطقه نهم استان صنعا را بمباران و پرواز بر فراز استان های عمران والجوف را ادامه دادند.
این منبع ادامه داد ارتش وکمیته های مردمی موفق به دفع پیشروی مزدوران عربستانی به سمن جبل حبشی در استان تعز شدند این در حالی است که مزدوران عربستانی با سلاح نیمه سنگین منطقه الغاوی در شهر الوازعیه را گلوله باران کردند.
مزدوران عربستانی مناطقی از شهر المتون را مورد حملات موشکی وتوپخانه ای قرار دادند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، شهید یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.
اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن پس از به بن بست رسیدن گفت وگوهای دو هیات ملی یمن وهیات ریاض ٬هفته گذشته از آنها خواست با حضور در جلسات ٬ گفت وگوهای بیشتری انجام دهند.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید