بیش از 700 مهاجر در دریای مدیترانه غرق شدند | اتاق خبر
کد خبر: 347165
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 21:21
گزارش‌ها حاکیست که هفته گذشته بیش از 700 مهاجر در دریای مدیترانه غرق شده‌اند.

به گزارش اتاق خبر، کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) با تاکید بر اینکه "یک هفته گذشته" از ماه آوریل سال 2015 تا کنون، مرگبارترین هفته برای مهاجران بوده است، اعلام کرد: در طول هفت روز بیش از 700 تن در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند.

 این تعداد از قربانیان در سه حادثه مجزا که در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته گذشته در دریای مدیترانه اتفاق افتاده کشته شده‌اند. طبق اعلام کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان در یک دوره هشت روزه بیش از 13 هزار نفر تلاش داشته اند تا خود را از لیبی به ایتالیا برسانند.

 "کارلوتا سامی" سخنگوی این سازمان نیز اظهار داشت که به احتمال زیاد طی هفته گذشته 700 مهاجر کشته شده اند. هرچند جزئیات دقیق این فاجعه به کندی منتشر می شود که دلیل آن ماهیت مغشوش این شرایط است.

 نیروهای امداد و نجات با شوک آور خواندن وضعیت مهاجران حادثه دیده در دریایی مدیترانه بیان کردند: شرایط این منطقه تاسف بار است.

 به گزارش روزنامه گاردین، "جیئورجیا لیناردی" یکی از نیروهای امداد و نجات از آلمان گفت: هنگامی که به دریای مدیترانه اعزام شدیم تعداد زیادی جسد روی آب شناور بود. همچنین برخی از مهاجران در حال دست و پا زدن بین مرگ و زندگی بودند.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید