موافقت عباس با طرح سازش فرانسه تصمیم فردی است | اتاق خبر
کد خبر: 347259
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 04:39
حماس:
«سامی ابو زهری» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» روز دوشنبه گفت که موافقت محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با طرح سازش فرانسه تصمیم فردی است.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری فلسطینی سما، سخنگوی حماس با بیان اینکه این تصمیم محمود عباس برگرفته از اراده ملت فلسطین نیست، افزود: موافقت با طرح سازش ناشی از هیچگونه توافق ملی نیست و صرفا یک تصمیم فردی است.
وی تاکید کرد که طرح سازش فرانسه در راستای منحرف کردن ذهن ملت فلسطین و تلاش برای دور زدن حقوق ملت فلسطین به ویژه حق بازگشت آوارگان است.
سازمان «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» نیز روز یکشنبه از فلسطینیان داخل و خارج از سرزمین فلسطین خواست که با طرح سازش فرانسه به علت نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان و در رأس آن حق بازگشت آوارگان مخالفت کنند.
این سازمان فلسطینی از تمام گروه ها و شخصیت های ملی خواست که با موضع گیری صریح خود با این طرح فرانسه که در راستای تضییع حقوق ملت فلسطین مطرح می شود، مخالفت کنند.
مقامات پاریس اعلام کرده اند که سوم ژوئن (14 خرداد) نشست بین المللی صلح با حضور نمایندگان قدرت های بزرگ و بدون حضور طرف های اسرائیلی و فلسطینی برگزار خواهد شد و هدف از آن ایجاد مقدمات لازم برای برگزاری کنفرانس بین المللی در پاییز آینده با مشارکت دو طرف است.
رژیم صهیونیستی به شدت مخالف برگزاری این کنفرانس است و نتانیاهو معتقد است که فلسطینیان و اسرائیلی باید گفت و گوهای مستقیم و بدون پیش شرط را از سر بگیرند. مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین از این طرح فرانسه استقبال کرده اند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید