غیبت عجیب قاسم رضایی در جمع مسافران کشتی فرنگی | اتاق خبر
کد خبر: 347286
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 06:42
بر خلاف مصوبات شورای فنی؛
تیم های منتخب کشتی فرنگی ایران در حالی دو تورنمنت بین المللی را پیش رو دارند که اسامی مسافران این دو رویداد تدارکاتی، ابهامات زیادی را بوجود آورده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، در حالیکه طبق مصوبات شورای فنی تیمهای ملی کشتی فرنگی مقرر شده بود تکلیف ملی پوش وزن ۹۸ کیلوگرم اعزامی به المپیک طی برگزاری رقابتهای انتخابی درون اردویی و یا اعزام به تورنمنت بین المللی مشخص خواهد شد، اما عدم حضور قاسم رضایی در جمع مسافران دو تورنمنت پیش روی فرنگی‌کاران ابهامات زیادی را در بر دارد.

پیش از این قرار بود تکلیف قاسم رضایی و مهدی علیاری به عنوان مدعیان وزن ۹۸ کیلوگرم در رقابتهای جام جهانی شیراز مشخص شود که عملکرد ضعیف رضایی و اشتباه و شکست مهدی علیاری در این مسابقات، مانع معرفی منطقی و فنی فرد واجد شرایط برای حضور در المپیک شد. این در حالی بود که شورای فنی طبق مصوبات خود تاکید داشت برای حل این مشکل یا باید رقابتهای انتخابی درون اردویی برگزار شود یا این مدعیان به تورنمنت بین المللی اعزام شوند که گویا این دو راهکار نیز چندان مورد توجه کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی واقع نشده است!

طبق مفاد بند یكم صورت جلسه شورای فنی کشتی فرنگی که روند انتخاب نماینده این وزن مشخص کرده مقرر شد: "با توجه به عملكرد قاسم رضایی و مهدی علیاری در جام جهانی شیراز و ارزیابی فنی حاصل از رقابتهای این دو كشتی‌گیر، كادر فنی تیم ملی از طریق اعزام كشتی گیران مذكور به تورنمنت بین المللی واجد شرایط و یا برگزاری رقابت درون اردویی با ارفاق وزن مناسب، نسبت به شفاف شدن وضعیت كشتی‌گیر شایسته و برتر این وزن، برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در المپیك ۲۰۱۶ اقدام شود."

البته با توجه به عدم اعتقاد کافی کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی به برگزاری رقابتهای انتخابی درون اردویی، اعضای شورای فنی امیدوار بودند حداقل این مشکل از طریق اعزام مدعیان به تورنمنت رومانی یا لهستان برطرف شود که اعلام لیست مسافران این دو تورنمنت نیز با تمامی این مصوبات مغایرت دارد. بطوریکه قاسم رضایی از حضور در این دو تورنمنت معاف شده و در کمال تعجب تنها نام مهدی علیاری در لیست نفرات اعزامی به جام پیت لاسینسکی لهستان قرار گرفته است.

بدین ترتیب می توان حدس زد ملی پوش وزن ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی برای حضور در المپیک از مدتها پیش به رغم مصوبات قانونی شورای فنی از سوی کادر فنی انتخاب شده بود و بهتر است تمام این جلسات و مصوبات را نوعی "هیاهو برای هیچ" برشمرد.

بنا بر این گزارش اسامی نفرات اعزامی به رقابتهای بین المللی کشتی جام پیت لاسینسکی لهستان که روزهای ۲۹ و ۳۰ خردادماه برگزار می شود به شرح زیر است:به شرح زیر است:

۵۹ کیلوگرم: مهرداد مردانی
۶۶ کیلوگرم: مهدی زیدوند
۷۱ کیلوگرم: افشین بیابانگرد
۷۵ کیلوگرم: پیام بویری
۸۰ کیلوگرم: رامین طاهری
۸۵ کیلوگرم: حسین نوری
۹۸ کیلوگرم: مهدی علیاری
۱۳۰ کیلوگرم: بشیر باباجان زاده و امیر قاسمی منجزی

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید