حلقه محاصره داعش تنگ تر شد | اتاق خبر
کد خبر: 347332
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 09:17
فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد:
پلیس فدرال عراق اعلام کرد که بیش از 28 منطقه از زمان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه آزاد شده است، علاوه بر اینکه راه‌های امدادرسانی به داعش بسته و حلقه محاصره آن تنگ‌تر شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، رائد شوکت جودت،‌ فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد که تمامی شهرها، روستاها و شهرستان‌های اطراف شهر فلوجه پاکسازی شده که تعدادش به 28 منطقه می‌رسد و عروس این مناطق الکرمه است.

جودت افزود: حلقه محاصره شهر صد در صد تنگ‌تر شده و هیچ راه امدادرسانی به داعش وجود ندارد و بسیاری از افراد آن روحیه شکست خورده‌ای دارند و اطلاعات ما نشان می‌دهد که اعضای داعش دیگر نمی‌توانند برخورد تندی با شهروندان داشته باشند چون تسلط بر نیروهای خود را از دست داده‌اند و تنها تعداد اندک شبه نظامی عرب و غیرعرب برای آنها باقی مانده و بزودی در زمان آزادی شهر آنها نیز نابود خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: اعلامیه‌هایی در شهر انداخته شده و از شهروندان خواسته شده است که از نزدیک شدن به مناطق درگیری اجتناب کنند و ما تلاش می‌کنیم هیچ خسارتی به شهروندان وارد نشود.

پیشروی ارتش عراق در چند محور ادامه دارد و مسیرهای آزاد شده به نیروهای مبارزه با تروریسم اجازه می‌دهد که به مرکز شهر حمله کنند.

در عین نیروهای حشد شعبی اعلام کردند که توانسته‌اند بیش از 40 نقطه در اطراف و داخل شهر فلوجه را در چندین محور آزاد کنند که به شرح ذیل است:

محور الکرمه: مرکز الکرمه، مناطق اطراف آن از جمله مخازن الکرمة، روستای الرشاد، روستای آل بو خلیفة، جنابین، اللهیب، الصبیحات، العبادی، الشهابی الاول، جمیلة، الشهابی دوم، روستای السرابلة، الروفة، البو عیسی آزاد شده‌اند.

محور السجر: السجر، روستاهای آل بو سیفی، اللیفیة، آل بو عودة، المقبرة الاسلامیة، البو حدید البو ناصر آزاد و مسیر چهارراه السلام به سمت السجر تامین امنیت شده است.

محور البکارة: روستاهای آل بو سیفی، آل بو جاسم، آل بو سدیرة، آل بو جمیل، آل بو خنفر، الجعیفی، آل بو خنفر، الدوایة، الشیحة، غینان، منطقه العریمیه و العوینات نیز تحت کنترل است.

محور صنعتی در شرق فلوجه: کارخانه‌های سیمان، گچ، رنگ سازی، لاستیک سازی، چرم سازی آزاد شده‌اند.

محور شرق الفلوجه: آزادسازی حویجة البو شجل، منطقة الزغارید (شمال شرق الصقلاویة) و روستای المزرعة (جنوب شرق الفلوجة) آزاد شده‌اند.

محور جنوبی: آزادسازی النعیمیة، الزیدان، روستای سلیمان خلف و منطقه الشهداء.

همچنین گروه رسانه‌ای جنگ از کشته شدن مسئول بمب گذاری خودروها در تشکیلات داعش در غرب فلوجه خبر داد.

این گروه اعلام کرد که نیروهای مبارزه با تروریسم توانستند مسئول بمب گذاری خودروها را به نام ابوالحارث در فلوجه از پای درآورد.

همچنین نیروهای عراقی روز دوشنبه مرکز پلیس النعیمیه در جنوب فلوجه را آزاد کرده و پرچم عراق را بر فراز این مرکز به اهتزاز درآوردند.

به گزارش سومریه نیوز، نیروهای واکنش سریع توانستند پرچم عراق را بر فراز مرکز پلیس نعیمیه واقع در محور جنوبی فلوجه به اهتزاز درآورند.

نیروهای حشد شعبی نیز اعلام کردند، مسیرها برای خروج غیرنظامیان از داخل فلوجه و تحویل آنها به ارتش و پلیس فدرال تامین شده و حدود بیش از 2000 خانوار از این شهر خارج شده‌اند و به آنها کمک‌های انسانی شده و اکنون در مدرسه الکرمه اقامت دارند.

همچنین یکی از سران عشایر در فلوجه اعلام کرد که داعش 100 جوان از ساکنان فلوجه را به مکانی نامعلوم برده است.

مجید الجریصی یکی از سران عشایر شهر فلوجه گفت:‌ بیش از 20 خودروی داعش که در آن 150 نیروی داعشی بودند به منازل حمله و 100 جوان را اسیر کرده و به مکانی نامعلوم بردند.

این در حالی است که وزارت مهاجرت عراق اعلام کرد: ‌573 خانواده طی یک هفته از فلوجه گریخته‌اند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید