محدودیت تردد به پارک ملی لار | اتاق خبر
کد خبر: 347456
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 18:34
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران خبر داد
اداره کل محیط زیست استان تهران در پی کشف لاشه چندین راس قوچ و میش و کل و بز در پارکهای ملی خجیر و سرخه حصار، اجرای طرحهای کنترلی و پیشگیرانه بیماری های واگیردار را در اولویت برنامه خود دارد.

به گزارش اتاق خبر، محمد هادی حیدرزاده در این خصوص گفت: پس از اینکه موج اول تلفات حیات وحش از نوع گونه کل و بز در پارک ملی خجیر در اسفند ماه سال گذشته به اتمام رسید، متاسفانه شاهد موج دوم این تلفات در اوایل سال در پارک ملی سرخه حصار بودیم.

وی با بیان اینکه بلافاصله پس ازکشف لاشه ها، اقدامات کنترلی لازم و پیشگیرانه از جمله ضدعفونی کردن آبشخورهای حیات وحش در این دو پارک به انجام رسید اظهار داشت: همزمان با اعلام علت تلف شدن حیات وحش منطقه به دلیل بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک توسط اداره کل دامپزشکی استان، اجرای طرح های کوتاه مدت و میان مدت کنترل و پیشگیری بیماری های واگیردار حیوانات اهلی و وحشی در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

حیدرزاده ادامه داد: در این راستا و با توجه به مشاهده بیماری های طاعون نشخوارکنندگان کوچک و تب برفکی در بین دام اهلی، طرح ویژه کنترل و پایش پارک ملی لار با هدف پیشگیری از بیماری های واگیردار از تاریخ ۱۲ الی ۲۰ خرداد ماه به انجام خواهد رسید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه این طرح با هماهنگی و همکاری دستگاههای مربوطه به اجرا در خواهد آمد تصریح کرد: فاجعه تلفات حیات وحش استان هیچگاه دور از ذهن نیست و برای کنترل این موضوع همواره همکاری و پشتیبانی سایر دستگاه ها و حتی مردم نقش تعیین کننده ای دارد.

وی افزود: در اجرای این طرح قطعا محدودیت های ترددی از ۱۲ لغایت ۲۰ خرداد به پارک ملی لار صورت خواهد پذیرفت و به شهروندان اکیدا توصیه می شود از مراجعه به این پارک جدا خودداری کنند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید