استقرار صنایع در استان زنجان براساس ملاحظات زیست محیطی | اتاق خبر
کد خبر: 347488
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1395 - 20:48
معاون استاندار زنجان:
معاون استاندار زنجان با بیان اینکه در احداث سد «مراش» باید بر مبنای توسعه پایدار برنامه‌های تهیه شده اجرایی شوند، گفت: تمامی مراحل احداث این سد باید بر اساس توجه به اصول زیست محیطی باشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم جواد رحمتی ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار داشت: برخلاف تصورات اشتباه، محیط زیست مجموعه بازدارنده نیست و این سازمان به همراه ادارات تابعه خود می‌تواند در توسعه پایدار کشور در چارچوب‌های جهانی تدوین شده نقش مهمی را ایفا کند.

وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت کنونی انتظار داریم تا محیط زیست به دلیل عدم اشتغال و بیکاری در قبال بسیاری از سازمان‌ها و دستگاه‌ها کوتاه بیاید، تصریح کرد: گرفتن انگشت اتهام به سوی محیط زیست که این دستگاه با اشتغالزایی و تولید مخالف است قابل قبول نیست.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به وضعیت کنونی طبیعت ابراز کرد: آنچه که امروز بر سر طبیعت آمده است تجدیدنظر در حوزه کاری انسانها را می‌طلبد.

وی اعلام کرد: معتقدیم اگر دستگاه‌ها قبل از آغاز هر کاری توصیه‌های محیط زیست را جدی بگیرند هزینه کمتری را در فعالیتهای خود پرداخت می‌کنند و دچار ضرر نمی‌شوند.

رحمتی با بیان اینکه ملاحظات زیست محیطی در استقرار صنایع باید مورد توجه جدی مسئولان استان زنجان باشد، افزود: مسئولان توجه داشته باشند که قبل از آغاز اجرای هر طرح و پروژه‌ای موظف به مکان‌یابی و انجام مطالعات زیست محیطی در محل هدف هستند.

وی با اشاره به اینکه توسعه تنها به معنی ساخت و ایجاد کارخانه نیست از استقرار برخی از واحدهای صنعتی نظیر صنایع روی در نزدیکی جمعیت 400 هزار نفری شهر زنجان انتقاد کرد.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه در احداث سد «مراش» باید بر مبنای توسعه پایدار برنامه‌های تهیه شده اجرایی شوند، تصریح کرد: تمامی مراحل احداث این سد باید بر اساس توجه به اصول زیست محیطی باشد.

 

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید