Performancing Metrics

هیأت‌رئیسه در حلقه امید | اتاق خبر
کد خبر: 347724
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 14:46
شرق:
علی لاریجانی با ٢٣٧ رأی به عنوان رئیس مجلس دهم در سال اول انتخاب شد. پس از آن رای گیری برای انتخاب نواب رئیسی صورت گرفت که لاریجانی با اعلام ١٥٨ رأی برای مسعود پزشکیان و١٣٣ رأی برای علی مطهری از مجموع ٢٧٣ رأی اخذشده، آنها را به عنوان نایب رئیسان مجلس دهم

اتاق خبر - این روزنامه با اشاره به عنوان تبعیض قومیتی را محکوم می‌کنم، آورد: حسن روحانی رئیس جمهوری روحانی در جمع مردم مهاباد، با تأکید بر اینکه تمام مردم مسلمان، از‌جمله شیعه و سنی در حقوق شهروندی مانند هم و مساوی هستند، گفت: «نباید بین مذاهب و اقوام تبعیض قائل شویم و اصل اساسی در مسئولیت‌ها باید شایستگی باشد و هرکس در هر منطقه‌ای دارای شایستگی بالاتر است، باید متناسب با توانایی‌هایش زمینه فعالیت و بالندگی برای او مهیا شود».

روحانی با تأکید بر اینکه من تبعیض قومیتی را محکوم می‌کنم و نمی‌پسندم، افزود: «به مسئولان اعلام می‌کنم که در استخدام و جذب باید به علم، دانش، تعهد و شایستگی توجه داشته باشند و دقت کنند که مسئله قومیت کوچک‌ترین اثری در این پروسه نداشته باشد».
ایرانیان به‌جای سربریدن پای صندوق‌ رأی حاضر می‌شوند، از دیگر عنوان های روزنامه شرق است، در تشریح این خبر می خوانیم: محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران که نخستین‌روز از سفر اروپایی خود را در لهستان سپری کرد، روز گذشته به فنلاند رسید. او در همایش اقتصادی فنلاند - ایران که توسط اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران با همکاری اتاق بازرگانی فنلاند برگزار شد، با بیان اینکه قوت و قدرت ما از تعداد سلاح‌ها و تجهیزات ما نمی‌آید بلکه ناشی از مردم ماست، افزود: امنیت ما بومی و متکی بر مقاومت و خلاقیت مردم ایران است. ملت ما در برابر تحریم مقاوم است و برای ابراز نظرات و انتقادات خود به‌جای سربریدن، در پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شود و در بخش‌های اقتصادی فعال است. ما به بخش خصوصی خود اعتماد و اتکا می‌کنیم. ما به نسل جوان تحصیل‌کرده خود اتکا می‌کنیم. خوشحالم که صنایع دانش‌محور با مدیریت جوان‌ها در کشورم رو به گسترش است.
این روزنامه با انتخاب عنوان تکذیب سخنان منتسب به دری‌نجف‌آبادی، می نویسد: روز دوشنبه سایت «نامه‌نیوز» در مطلبی با عنوان «واکنش دری‌نجف‌آبادی به اتفاقات حوزه علمیه خرم‌آباد»، گفت‌وگویی کوتاه از ایشان منتشر کرد که به نقل از او نوشته بودند: «از زمان احمدی‌نژاد همه‌چیز به هم ریخت و نمی‌توان با این‌گونه آشوب‌ها و جنگ کشور را اداره کرد. متأسفانه ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد اشتباه بود و باعث بروز این اتفاق‌ها شد».آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با تکذیب این مصاحبه و با بیان اینکه «دامن‌زدن به مسائل مختلف کشور از سوی هر جناحی، آب در آسیاب دشمن ریختن است»، گفت: «اصحاب رسانه و جامعه خبرنگاران کشور باید در هر زمینه‌ای عزتمندی و سربلندی نظام اسلامی را در نظر داشته باشند و از انعکاس اخبار کذب و بی‌اساس خودداری کنند.»
روزنامه شرق با درج عنوان فرهادی: توهم دایی‌جان ‌ناپلئونی از سر ترس است، نوشت: نمایندگان رسانه‌های گروهی در «خانه همایش» خیابان فرشته گردهم آمدند تا به سخنان اصغر فرهادی و دو بازیگر اصلی‌اش درباره حاشیه‌های فیلم «فروشنده»، گوش بسپارند. ترانه علیدوستی، درباره واکنش‌های غیرمتعارف سرمایه‌گذار قطر در ساخت فیلم «فروشنده» گفت: «این نوع ادبیات که به نژاد افراد اشاره می‌شود، ادبیات نژادپرستانه است و دوستان خبرنگار در انعکاس نفی چنین نگاهی، مسئولیت بسیار سنگینی دارند». وی افزود: «بعید می‌دانم تیتر برخی از رسانه‌ها درباره شهاب حسینی همانی باشد که در نشریه عربی منتشر شده. این تحلیلگر سعودی فقط نسبت به وضعیت سینما در کشور خودش اعتراض کرده است». اصغر فرهادی ضمن قدردانی از نگاه این بازیگر جوان، تحلیل خود را از این موضوع بیان کرد: توهم دایی‌جان‌ناپلئونی در مورد موفقیت‌های بین‌المللی سینمای ایران از سر ترس است نه اقتدار. من با افتخار می‌گویم از سینمایی می‌آیم که ٥٠ سال قبل فیلم‌سازانش این‌همه فیلم خوب ساخته‌اند. حال برایم این سؤال مطرح است؛ چرا ما اعتماد به نفس نداریم، درحالی‌که رفتارهای خودم در بیرون از کشورم همراه با اعتمادبه‌نفس است.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان «روایت سال های عزلت» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان «به یاد آیت‌الله سیدجلال‌الدین طاهری» نوشته محمد عطریانفر را به چاپ رساند.
ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید