مقاومت چشمگیر ارتش عراق در فلوجه | اتاق خبر
کد خبر: 347812
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 14:45
سی ان ان گزارش داد:
شبکه تلویزیونی سی.ان.ان به دنبال پیشروی ها نیروهای عراقی به سوی شهر 'فلوجه' که دراختیار گروه تکفیری – تروریستی داعش است، وضعیت نیروهای عراقی را بهبود یافته و بهتر از گذشته خواند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، 'بارابار استار' خبرنگار بخش وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) سی.ان.ان امروز چهارشنبه گفت: ایستادگی نیروهای عراقی برای جنگیدن در فلوجه و اینکه با شدت گرفتن نبرد، صحنه را ترک نمی کنند، امر مهم و چشمگیری است.
سرهنگ آمریکایی 'استیو وارن' (Steve Warren) سخنگوی ائتلاف به اصطلاح ضد داعش نیز درباره وضعیت نیروهای عراقی نسبت به گذشته به سی.ان.ان گفت: «وضعیت نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است. تا یک سال پیش در اینجا در عراق، 'وحشی ها' (تروریست های داعشی) در پشت دروازه ها بودند، در واقع بغداد با تهدید مستقیم تجاوز این 'حیوان ها' که آنها را داعش می نامیم، مواجه بود، اما اکنون آنها را به بیرون رانده ایم.»
درهمین حال ژنرال ' جوزف وتل' (Joseph Votel) رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا دراین باره با خوش بینی به سی.ان.ان گفت: 'ما واقع بین هستیم و تلاش می کنیم با هوشیاری به عقب راندن های بیشتر (داعش) و پیشرفت های بیشتر عمل کنیم.'
به گزارش ایرنا، عملیات آزادسازی فلوجه از سوم خردادماه به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شد. نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در عملیات آزاد سازی فلوجه مشارکت دارند.
شهر فلوجه در 69 کیلومتری غرب بغداد، نخستین شهر عراق است که زمستان سال 2014 به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.
نیروهای عراقی تاکنون موفق شده اند مناطقی از جمله شهر الکرمه در شرق فلوجه را آزاد کرده اند. این نیروها همچنین موفق شدند که مناطق الشهابی، کارگاه الشتایکر، منطقه اللیفیه، مخازن الکرمه و کارگاه سیمان روستای البوعوده، جملیه، کارگاه روغن شامپو و البوحدید را در جنوب الکرمه آزاد کنند.
گروه تروریستی – تکفیری داعش از غیرنظامیان این شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند که این موضوع روند عملیات را کندتر می کند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید