منصورهادی رییس جمهور 45 روزه بدون قدرت یمن خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 347899
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 01:39
المیادین:
شبکه تلویزیونی المیادین امروز چهارشنبه از توافق یمنی ها برای برکناری الاحمر و باقی ماندن منصورهادی (رییس جمهور مستعفی و فراری یمن) به عنوان رییس جمهور موقت و بدون قدرت در این کشور به مدت 45 روز خبر داد.

اتاق خبر - تلویزیون المیادین افزود: طرف های گفت وگو در مذاکرات کویت به توافق رسیدند تا علی محسن الاحمر از منصب معاون رییس جمهوری عزل و عبدربه منصورهادی به مدت 45 روز در دولت انتقالی و البته بدون اختیارات یمنی باقی بماند.

براساس این گزارش، مقامات ریاض 'بن دغر' را به عنوان معاون منصورهادی پیشنهاد داده بودند، اما هیات صنعا آن را رد کرد.
براساس این خبر، طرف های مذاکره کننده در کویت همچنین بر تشکیل کمیته ای برای نظارت بر اجرای توافقنامه کویت و نیز تشکیل کمیته ای نظامی و تشکیل دولت توافقی بطور همزمان توافق کرده اند.
هیات هایی به نمایندگی از گروه مختلف یمنی در کویت با نظارت سازمان ملل گرد هم آمده اند تا درباره مسائل مهمی مثل تشکیل دولت توافقی در برگیرنده موسسات اجرایی ریاست جمهوری، دولت وحدت ملی، کمیته نظامی و امنیتی توافقی برای نظارت بر امنیت و موسسات نظامی یمن و همچنین کمیته تضمین ها و پیگیری ها به توافق برسند.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
این حملات، تاکنون هزاران کشته و زخمی و از جمله صدها زن و کودک٬ بر جای گذاشته و باعث آواره شدن ده ها هزار نفر دیگر نیز شده است و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید