Performancing Metrics

دولت انگلیس درصدد افزایش کشتی‌های گارد ساحلی این کشور به دلیل ترس از مهاجران | اتاق خبر
کد خبر: 347924
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 03:13
منابع انگلیسی روز چهارشنبه گزارش دادندکه دولت انگلیس درصدد افزایش سه برابری شمار کشتی‌های گارد ساحلی این کشور به دلیل ترس از مهاجران غیرقانونی و قاچاق انسان برآمده است.

اتاق خبر - این منابع ازجمله روزنامه دیلی میل گزارش دادند که تصمیم دولت انگلیس متعاقب نجات 18 آلبانیایی و دو انگلیسی مظنون به قاچاق انسان، در بامداد روز یکشنبه گذشته توسط گارد ساحلی این کشور در کانال مانش صورت می‌گیرد.

روزنامه دیلی میل افزود: هر چند این کشتی‌های اضافی گارد ساحلی انگلیس که دولت کامرون قول آن را داده است انتظار نمی‌رود که تا اواخر سال 2017 میلادی کاملا عملیاتی شوند.
این روزنامه افزود: نخست‌وزیری انگلیس می‌گوید که نیمی از کشتی‌های جدید گارد ساحلی این کشور برای مقابله با مهاجران غیرقانونی که تلاش می‌کنند با استفاده از قایق‌های کوچک خود را به انگلیس برسانند، اختصاص خواهد یافت.
دیلی میل افزود: به گفته نخست‌وزیری انگلیس تشدید تدابیر امنیتی در تونل زیردریایی مانش و بندر مسافربری کاله فرانسه، سبب شده است که شمار بیشتری از مهاجران به دنبال استفاده از سایر راه‌ها از جمله استفاده از قایق‌های کوچک لاستیکی، برای رسیدن به این کشور برآیند.
شبکه اسکای نیوز نیز روز چهارشنبه در گزارشی با اشاره به شواهد محلی عنوان کرد که مهاجران با توجه به اقدامات جدید به‌عمل‌آمده در بندر کاله فرانسه، تلاش می‌کنند از طریق سواحل خلوت این کشور و با استفاده از قایق‌های کوچک ماهیگیری و پلاستیکی با عبور از کانال مانش خود را به انگلیس برسانند.
روزنامه دیلی میل پیش‌ از این فاش کرده بود که به دلیل گسیل شماری از کشتی‌های گارد ساحلی انگلیس به دریای اژه برای مقابله با بحران مهاجران، در حال حاضر تنها 3 کشتی این نیرو با تکیه‌بر داده‌های راداری و سایر شیوه‌های رصدی، از 7هزار مایل خط ساحلی این کشور حراست می‌کنند.
به نوشته این روزنامه، فاش شدن ضعف گارد ساحلی انگلیس به دنبال نجات شهروندان آلبانیایی در کانال مانش و نزدیک به سواحل کنت، سبب شد که دولت کامرون برای تقویت این نیرو تحت ‌فشار قرار گیرد.
رسانه‌های گروهی انگلیس در چند روز گذشته ضمن متهم کردن 'ترزا می ' وزیر کشور دولت کامرون به نادیده گرفتن هشدارهای صورت گرفته در مورد قاچاق انسان، نسبت به نفوذپذیر بودن مرزهای آبی این کشور در مقابل مهاجران غیرقانونی و تروریست‌ها هشدار داده‌اند.
آژانس جرائم ملی انگلیس اخیرا فاش کرده بود که مهاجران غیرقانونی تلاش می‌کنند به هر نحو خودشان را به انگلیس برسانند و برای این کار حاضرند به قاچاقچیان انسان تا 13 هزار و 500پوند پرداخت کنند.
گزارش آژانس جرائم ملی انگلیس مؤید آن است که برخی از این مهاجران غیرقانونی برای سفر از فرانسه و یا هلند و بلژیک به انگلیس با استفاده از قایق بادی، بیش از 12 هزار پوند به قاچاقچیان انسان پرداخت کرده‌اند.
براساس گزارش‌های منتشرشده شمار زیادی از پناهجویان و مهاجران، در بندر کاله فرانسه و مناطق جدیدی که برای اسکان آنها در نظر گرفته‌شده، در انتظار مهاجرت به انگلیس هستند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید