Performancing Metrics

بارندگی در البرز و شمال غرب | اتاق خبر
کد خبر: 347925
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 16:19
سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده در روزهای آخر هفته شمال و شمال غرب کشور شاهد بارندگی، ابر و رعد و برق خواهد بود و در بخشهايی از جنوب غرب و جنوب کشور وقوع پدیده گرد و خاك پیش بینی می شود.

به گزارش اتاق خبر، مدیرکل پیش‌بینی هشدار و سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بررسی نقشه هاي پیش یابی و داده هاي هواشناسی بیانگر گذر امواج  تراز میانی جو از نیمه شمالی  کشور طی سه روز آینده است. بر این اساس طی این مدت  به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت در شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات و دامنه هاي جنوبی البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

احد وظیفه افزود: شدت بارش ها امروز و فردا در استان هاي خراسان رضوي، خراسان شمالی، گلستان، دامنه هاي جنوبی البرز، مازندران و زنجان خواهد بود.

به گفته وی در روز جمعه شاهد بیشینه فعالیت این موج در شمال شرق کشور خواهیم بود که دامنه این ناپایداریها بخشهایی از مرکز و شرق کشور را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

آن گونه که سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرده طی دو روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج خواهند بود. همچنین طی دو روزآینده در ساعات بعدازظهر با وزش باد شدید موقتی در بخشهاي از جنوب غرب و جنوب کشور وقوع پدیده گرد و خاك پیش بینی می شود.

در شرق و جنوب شرق کشور نیز در ساعات بعد ازظهر واوایل شب وزش باد شدید با گردوخاك همراه خواهد بود که کاهش دید افقی و کیفیت هوا را در پی خواهد داشت.

سازمان هواشناسی کشور هوای تهران را کمی ابري دربعدازظهر افزایش ابر و وزش باد و احتمال رعد و برق پیش‌بینی کرده و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید