Performancing Metrics

دیدار وزیر ورزش و جوانان با همتای گرجستانی‌اش | اتاق خبر
کد خبر: 347970
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 06:28
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در تلاش برای گسترش روابط با کشورهای همسایه هستیم، گفت: تعمیق روابط سیاسی، فرهنگی و به خصوص ورزشی با گرجستان مورد توجه ما است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، «تاریل خچیکاشویلی» وزیر ورزش و امور جوانان گرجستان که به منظور حضور در مراسم جشن استقلال کشورش در تهران به سر می برد، عصر امروز (چهارشنبه) به همراه سفیر این کشور در ایران به دیدار دکتر گودرزی رفت.

وزیر ورزش و جوانان کشورمان، این دیدارها را برای توسعه روابط ایران و گرجستان اثربخش خواند و گفت: امیدوارم نشست امروز به آغاز روابط قوی تر و جدی تر در حوزه های ورزش و جوانان منجر شود.

دکتر محمود گودرزی با بیان این که در تلاش برای گسترش روابط با کشورهای همسایه هستیم، گفت: تعمیق روابط سیاسی، فرهنگی و به خصوص ورزشی با گرجستان مورد توجه ما است.

وی ورزش گرجستان را دارای پتانسیل های خوبی دانست و افزود: کشتی و فوتبال از جمله رشته هایی هستند که این کشور موفقیت های خوبی در آن ها به دست آورده است.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره ای کوتاه به وضعیت ورزش کشور، اظهار داشت: این وزارتخانه با هفت معاونت خود هم راستا با 31 اداره کل در سطح کشور، 51 فدراسیون ورزشی و 15 هزار هیات ورزشی در اقصی نقاط کشور و در دو بخش زنان و مردان فعالیت دارد.

دکتر گودرزی همچنین از 4 میلیون ورزشکار سازمان یافته و بیش از 20 میلیون فردی که در ایران فعالیت ورزشی انجام می دهند، خبر داد و گفت: با وجود بیست و نه میلیون جوان در این کشور پتانسیل خوبی در حوزه ورزش به خصوص قهرمانی داریم.

وی ایران را دارای موفقیت های چشم گیر جهانی در رشته های کشتی، وزنه برداری، تکواندو، تیراندازی و کاراته دانست و افزود: البته والیبال ما جزء 10 تیم برتر جهان و فوتبال کشورمان نیز تیم نخست آسیا است.

وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در بخش هایی نظیر برگزاری دوره های مشترک مربیگری و داوری، تبادل ورزشکار، سفر جوانان به عنوان سفیران فرهنگی بین دو کشور، توریسم ورزشی، گسترش روابط آکادمیک حوزه ورزش و همچنین بخش پزشکی ورزشی تقویت شود.

دکتر محمود گودرزی در همین ارتباط با اشاره به ظرفیت و توانمندی بالای ایران در حوزه آکادمیک، گفت: وجود یش از پانصد متخصص علوم ورزشی و صد دانشگاه علوم تربیت بدنی و ورزش به همراه مراکز متعدد تخصصی پزشکی ورزشی در ایران گواه این مدعا است که علاقه مندیم تجربیات این حوزه ها را نیز انتقال دهیم.

وی در ادامه از تهیه پیش نویس تفاهم نامه همکاری با وزارت ورزش و امور جوانان گرجستان استقبال و خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه در سفری که قرار است نخست وزیر گرجستان به ایران داشته باشد، امضا خواهد شد تا این روابط و مناسبات بیش از گذشته عملیاتی و هر دو کشور از منافع آن منتفع شوند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید