Performancing Metrics

توافقی میان روسیه و آمریکا در مورد سوریه وجود ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 347973
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 19:43
سخنگوی پوتین:
کرملین این مساله را تکذیب کرد که توافق محرمانه‌ای میان واشنگتن و مسکو درمورد عملیات نظامی در سوریه برای مبارزه با داعش وجود داشته باشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه عنوان داشت، طرف روسی از این امر تاسف می‌خورد که هیچ همکاری با آمریکایی‌ها در مورد عملیات نظامی برای مبارزه با تروریست‌ها در سوریه وجود ندارد.

این مقام روسی در عین حال یادآور شد که نظامیان روسی و آمریکایی دو بار در هر روز به تبادل اطلاعات درمورد وضعیت میدانی در سوریه می‌پردازند.

پسکوف خاطرنشان کرد که نظامیان روس با تروریست‌ها در سوریه می‌جنگند که این امر بنا به درخواست دولت قانونی سوریه صورت گرفته است.

وی همچنین در مورد اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر این که خواهان عادی سازی روابط با مسکو است، اما نمی‌داند که گام نخستی که مسکو از ترکیه انتظار دارد، چیست، گفت: من نمی‌توانم به رئیس جمهور یک کشور دیگر نصیحت‌هایی ارائه دهم، اما لازم است که ما اظهاراتی را که رئیس جمهوری روسیه در این خصوص چندین بار تکرار کرده است، برای او یادآور شویم.

پیسکوف عنوان داشت که پوتین پس از اقدام ترکیه در سرنگون کردن جنگنده روسی گفت که طرف روسی از آنکارا انتظار دارد تا پس از این اقدام خصمانه خود، توضیحاتی در این خصوص ارائه داده و عذرخواهی کند و به دلیل خسار‌ت‌های ناشی از سرنگون کردن این هواپیما و همچنین تلفات جانی خلبان کشته شده غرامت بپردازد.

وی اظهار تاسف کرد که طرف ترکیه‌ای هیچ یک از گام‌های لازم را تاکنون بر نداشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید