Performancing Metrics

تمجید سایت فدراسیون جهانی والیبال از درخشش موسوی برابر ژاپن | اتاق خبر
کد خبر: 347977
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1395 - 21:58
سایت فدراسیون جهانی والیبال به تمجید از عملکرد محمد موسوی در کسب پیروزی ایران برابر ژاپن پرداخت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، تیم ایران در چهارمین دیدار خود در رقابت‌های انتخابی المپیک ریو موفق شد با نتیجه 3 بر یک ژاپن میزبان را شکست دهد تا یک گام دیگر به حضور در معتبرترین رویداد ورزشی جهان نزدیک شود.

سایت فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به تمجید از عملکرد ملی‌پوشان والیبال ایران پرداخت و نوشت: سید محمد موسوی با 8 دفاع از 16 دفاع توانست نیمی از تعداد دفاع‌های ایران در این دیدار را یک تنها انجام دهد تا این مدافع با استعداد باعث شود کونیهیرو شیمیزو و یوکی ایشیکاوا عملکردشان در خط حمله سامورایی‌ها خنثی شود. خصوصا در ست چهارم جایی که در کنار موسوی، شهرام محمودی در خط حمله ایران عملکرد خوبی داشت و در مجموع با 22 امتیاز شامل 21 اسپک و یک دفاع در پیروزی ایران برابر ژاپن نقش مهمی داشت.

در طرف مقابل شیمیزو امتیازآورترین بازیکن ژاپن و این مسابقه بود که توانست 23 امتیاز کسب کند.

ایران خیلی سریع در ست نخست توانست نبض بازی را به دست بگیرد و با بازی نزدیک تور خود دو بازیکن اصلی ژاپن یعنی شیمیزو و ایشیکاوا را از کار بیندازد. با این حال این دو بازیکن توانستند تا حدودی از دست مدافعان ایران امتیاز کسب کند ولی در نهایت ست نخست با برتری 25 -20 ایران به پایان رسید.

ژاپن موفق شد ست دوم را به سود خود به پایان برساند و نمایش خوب دو بازیکن هجومی ژاپن یعنی شیمیزو و ایشیکاوا باعث شد نتیجه این ست با حساب 25 -19 به سود ژاپن به پایان برسد.

ایران در ادامه بار دیگر به بازی برگشت. پاسور ایران یعنی میرسعید معروف توانست با بازی خوب خود و حمایتی که از بازیکنان روی تور ایران انجام داد باعث شود ایران بار دیگر جلو بیفتد و ژاپنی‌ها نیز با گرفتن وقت استراحت سعی کردند به بازی برگردند. ایران همچنان به اختلاف امتیازی خود با ژاپن ادامه داد. پاس‌های خوب معروف برای محمودی و موسوی بی‌نتیجه نماند و ایران توانست این ست را با نتیجه 25 بر 22 و نتیجه را با حساب 2 بر یک به سود خود کند.

در ست چهارم ایران در امر دفاعی با چند اشتباه مواجه شد که باعث شد ژاپنی‌ها 16-14 پیش بیفتند. آن‌ها تا امتیاز 20 نیز از ایران پیش بودند و توانستند 20 -17 از ایران جلو باشند ولی ایران توانست با بازی خوب موسوی که توانست ایشیکاوا را دفاع کند، به بازی برگردد. ژاپن در این دیدار بازی کاملا قابل پیش‌بینی از خود به نمایش گذاشت که باعث شد موسوی در تشخیص توپ‌های روی تور موفق عمل کند. ایران ست چهارم را با نتیجه 25-27 به سود خود به پایان رساند تا در مجموع با برتری 3 بر یک ژاپن میزبان را شکست دهد.

تیم ملی والیبال ایران فردا ساعت 8:15 صبح باید در پنجمین دیدار خود برابر چین به میدان برود که پیروزی در این دیدار می‌تواند حکم صعود ایران به المپیک را امضا کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید