Performancing Metrics

تاسیس دفاتر تجاری در کشورها نقش موثری در توسعه صادرات دارد | اتاق خبر
کد خبر: 348015
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 09:56
رئیس اتحادیه صادرکنندگان یزد گفت: تاسیس دفاتر تجاری در کشورها نقش موثری در توسعه صادرات دارد.

اتاق خبر: محمود امانت با اشاره به لزوم خروج صنایع از رکود اظهار داشت: چنانچه در کشورهایی نظیر استرالیا و اسپانیا و هندوستان دفاتر تجاری و فروشگاه راه ‌اندازی کنیم نقش موثری در کسب بازار و فروش تولیدات استان خواهیم داشت.

وی ادامه داد: برخی کشورها مانند ترکیه به واسطه تضعیف روابط سیاسی بیش از ۶۰ درصد از بازار خود را از دست داده لذا می‌توانیم با تکیه بر روابط سیاسی در مدت یکسال بازار آن کشورها را در تسخیر کالاهای ایرانی درآوریم.

امانت تصریح کرد: برخی کشورها نظیر استرالیا و کشورهای آفریقایی بازار بسیار خوبی برای عرضه مصالح ساختمانی تولید شده در استان هستند که با توجه به رایزنی‌ های انجام شده از سوی اتحادیه صادرکنندگان استان می توانیم در آن کشورها نقش مشارکتی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف گذاری دولت برای ۱۰۰۰ میلیارد تومان صادرات گفت: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد از صادرات کشور در اختیار ۱۰ استان است دولت این اعتبار را به استان‌های موثر تزریق کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان بیان داشت: با توجه به کارکرد و برنامه هایی که استان ها با تکیه بر  ظرفیت ‌ها و پتانسیل های خود هدف ‌گذاری کرده اند قطعا خواهند توانست نقش بهتری را در توسعه صادرات غیر نفتی ایفا کنند.

این فعال بازرگانی اضافه کرد: علاوه‌بر این، استان‌ها طرح‌هایی دارند که قطعا در این راستا راه‌گشا خواهد بود و می‌تواند مشکلات و موانع در این حوزه را رفع کند.

وی با اشاره به رکود بازار و کالاهایی که به بازارهای صادراتی نیاز دارند عنوان کرد: در نظر داریم تا بازارهای هدف جدیدی تعریف کنیم و با توجه به نوع تولید و ظرفیتی که در استان داریم با بهبود و حفظ کیفیت فعلی نسبت به توسعه بازارهای صادراتی اقدام کنیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید