Performancing Metrics

پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اولویت قرار دارد | اتاق خبر
کد خبر: 348042
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 10:51
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: باید قبل از اینکه ساخت و سازی صورت بگیرد، پیشگیری انجام شود و در این خصوص امور اراضی به تنهایی متولی این امر نیست.

اتاق خبر: عنایتی در همایش مسئولان امور اراضی شهرستان های استان تهران با بیان اینکه حفاظت از امور اراضی، زراعی و باغی از اولویت های اصلی در سال جاری است، گفت: البته امور اراضی به تنهایی متولی موضوع زمین نیست بلکه دیگر سازمان ها نیز باید در این راستا به میدان بیایند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف ما در امور اراضی، زراعی و باغی، پیشگیری از ساخت و سازها است، ادامه داد: طی سال گذشته دو  هزار و ۲۷۲ پرونده در ارتباط با تبصره دو، قبل از اینکه ساخت و سازی صورت بگیرد حکم پیشگیری از ساخت و ساز این تعداد صادر شد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بیان داشت: طی سال ۹۴، از دو هزار و ۳۸۱ پرونده مربوط به قلع و قمع، حکم ۱۰۹ پرونده اجرا و ۴۱۱ هکتار از اراضی آزادسازی شد.

عنایتی با بیان اینکه در استان تهران و شهرستان های استان تهران زمین از حساسیت بالایی برخوردار است، گفت: باوجود گشت ها در سطح مناطق و سامانه ۱۳۱، سال ۹۵ به عنوان سال مبارزه با تغییر کاربری اراضی است.

وی همچنین به اجرای طرح کاداستر اشاره کرد و گفت: این طرح طی سال گذشته در سطح ۱۵ هزار هکتار انجام شده و در سال ۹۵ نیز طرح کاداستر در سطح ۸۰ هزار هکتار از اراضی انجام می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید