کشته شدن 22 تروریست دراستان شمال سینا مصر | اتاق خبر
کد خبر: 348157
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 23:04
منابع امنیتی مصر امروز(پنجشنبه) اعلام کردند : طی دو روز گذشته ٬ 22 تروریست در مناطق مختلف استان سینا در جریان درگیری با نیروهای نظامی این کشور کشته شدند .

اتاق خبر - به نوشته پایگاه خبری الیوم السابع، این منابع افزودند: عملیات هوایی و زمینی نیروهای ارتش و پلیس مصر ضد تروریست ها در مناطق مختلف استان شمال سینا همچنان ادامه دارد.
براساس این گزارش ٬ در عملیات دو روز گذشته این نیروها٬ 22 تروریست کشته شدند ، 28 مخفیگاه و 9 منزل متعلق به آنها و چهار بمب دست ساز منهدم و پنج تروریست بازداشت شدند و تعدادی کتاب با موضوع افکار افراطی و تکفیری از محل اقامت آن ها ضبط شد.
منابع مصری تاکید کردند : نیروهای ارتش و پلیس مصر عملیات پاکسازی و جست و جو در مناطق 'الشلاق'، 'عمیر'، 'خط الجوره' و 'ابوزماط' را ادامه می دهند تا اطمینان یابند منطقه از عناصر تروریستی پاکسازی شده است .
گروه تروریستی موسوم به شمال سینا با « ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش بیعت کرده است.
ارتش مصر از چند ماه پیش عملیات نظامی گسترده ای را در مناطق رفح، شیخ زوید و العریش در شمال صحرای سینا برای سرکوب گروه های تروریستی آغاز کرده است.
گروه های تروریستی از زمان برکناری محمد مرسی و رئیس جمهوری پیشین مصر در سال 2013، حملات خود را علیه نیروهای پلیس و ارتش مصر شدت بخشیده اند.
تاکنون صدها نظامی مصری در اثرحملات افراد مسلح در شبه جزیره سینا کشته شده اند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید