Performancing Metrics

والیبال ایران در آسیا بی‌رقیب است | اتاق خبر
کد خبر: 348161
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1395 - 23:39
تلویزیون مرکزی چین:
تلویزیون مرکزی چین امروز پنجشنبه در پخش گزارش مستقیم بازی دو تیم ملی والیبال چین و ایران در مسابقات انتخابی المپیک به دفعات از تیم ایران به عنوان تیمی بی رقیب در قاره آسیا نام برد.

اتاق خبر - در این برنامه تلویزیونی گزارشگران ورزشی ضمن تحلیل مسابقات و بازی های ملی پوشان کشورمان تاکید کردند که از این پس باید بدانیم یک رقیب سرسخت برای همه آسیایی ها از جمله چین در این قاره وجود دارد که آن هم ایران است.

آنها با ابراز تاسف از شکست تیم ملی والیبال کشورشان از ایران گفتند که در دو روز گذشته تیم چین با بدشانسی در مقابل لهستان و ایران در حالی که در هر دو بازی دو ست را از آن خود کرده بود، شکست خورد.
تلویزیون چین در این برنامه از والیبالیست های ایران به عنوان قدرترین و با تجربه ترین های آسیا و بعضا در جهان یاد کرد و افزود: ما با یک تیم کاملا قوی در حمله و دفاع روبرو بودیم و همین که توانستیم دو ست از ایران بگیریم نتیجه خوبی بوده است.
گزارشگران تلویزیون چین بارها به اضطراب شدید بازیکنان ایران در این دیدار اشاره کرده و افزودند که ایرانی ها به شدت تحت تاثیر روانی انتخاب شدن تیمشان برای المپیک برزیل قرار داشتند و همین موضوع بهانه خوبی برای چین بود تا بتواند امتیازهای زیادی در این مسابقه بگیرد.
بنا بر این گزارش، بازیکنان ایران در مواقع زیادی نسبت به والیبالست های جوان چینی برتری داشتند اما همین اضطراب موجب شده بود تا مرتکب خطاهای زیادی شوند.
گزارش می افزاید، به چالش کشیدن چندین باره تصمیمات داوری توسط سرمربی تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه حاکی از آن بود که این مربی نیز به شدت استرس دارد و کاملا مضطرب دیدار را دنبال می کند.
با این حال تلویزیون چین تصریح کرد که البته هر تیمی بجای ایران بود در چنین شرایطی همین وضعیت را پیدا می کرد و ایرانی ها نهایتا با اقتدار و جنگندگی توانستند از سد تیم چین که جوان و آینده دار است، بگذرند.
تیم ملی والیبال چین مدتی است با یک ترکیب بسیار جوان مسابقات را برگزار می کند و پیشتر در همین رقابت ها ژاپن میزبان را سه بر صفر شکست داد و در برابر لهستان دو ست را از آن خود کرد.
تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار خود در رقابت های انتخابی المپیک، امروز پنجشنبه موفق شد با نتیجه 3 بر 2 تیم چین را در ژاپن شکست دهد.
تیم ملی والیبال ایران با کسب این پیروزی 10 امتیازی شد و به رتبه دوم جدول این رقابت ها صعود کرد. ایران تاکنون تیم های استرالیا، کانادا، ژاپن و چین را از پیش رو برداشته و تنها شکست خود را برابر فرانسه تجربه کرده است.
دیدار بعدی تیم ملی والیبال ایران روز شنبه برابر لهستان قهرمان سال 2014 جهان خواهد بود.
تیم ملی والیبال ایران در صورت کسب پیروزی برابر یکی از رقبای باقی مانده (لهستان و ونزوئلا) صعودش به بازی های المپیک قطعی می شود.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید