Performancing Metrics

رژیم صهیونیستی طرح صلح فرانسه را محکوم به شکست دانست | اتاق خبر
کد خبر: 348194
تاریخ انتشار: 14 خرداد 1395 - 11:11
در حالی که قرار است پاریس امروز (جمعه) میزبان نشست بین‌المللی درباره فلسطین باشد، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که طرح صلح فرانسه برای ازسرگیری روند صلح میان فلسطین و اسرائیل محکوم به شکست است.

به گزارش اتاق خبر به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رأی الیوم، دوری گلد، مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در گفتگو با خبرنگاران قبل از نشست بین‌المللی پاریس درباره فلسطین گفت: تنها راه برای رسیدن به یک توافق منطقه‌ای ثابت که اجازه صلح واقعی در خاورمیانه را بدهد این است که دو طرف با یکدیگر توافق کنند.

وی افزود: ما معتقدیم که کشورهای عربی از مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و فلسطینی‌ها حمایت می‌کنند برای همین ما روند صلح خاورمیانه‌ای را ترجیح می‌دهیم نه روندی که یکی از طرف‌ها دنبال به حرکت در آوردن آن در پاریس باشند.

این مسئول اسرائیلی به توافق‌نامه‌های میان انگلیس و فرانسه برای ترسیم مرزهای خاورمیانه اشاره کرد و گفت: اقدام انگلیس و فرانسه که اوج استعمار را در منطقه نشان می‌دهد امروز شکست خورده است همانطور که در عراق و سوریه شاهد آن هستیم.

وی گفت که طرح فرانسه محکوم به شکست است.

قرار است پاریس امروز (جمعه) میزبان نشست بین‌المللی درباره فلسطین باشد.

پیشتر نیز بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با مسئولان فرانسوی در تل‌آویو مخالفت خود را با طرح پاریس اعلام کرده بود.

در همین راستا محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با وزیر خارجه فنلاند در رام الله بر لزوم حمایت جامعه جهانی از طرح صلح پاریس برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی درباره فلسطین با هدف شکستن رکود در روند سیاسی میان فلسطین و اسرائیل تأکید کرد.

 

عباس و وزیر خارجه فنلاند

 

عباس همچنین به روابط ممتاز میان فنلاند و فلسطین اشاره و حمایت فنلاند از فلسطین را ستود.

وزیر خارجه فنلاند نیز بر حمایت کشورش از روند سیاسی کنونی براساس راهکار تشکیل دو کشور تأکید کرد.

منبع: ایسنا

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید