Performancing Metrics

ظریف وزیر فنلاندی را ندید | اتاق خبر
کد خبر: 348211
تاریخ انتشار: 14 خرداد 1395 - 10:56
توضیح سخنگوی وزارت خارجه در مورد دیده نشدن وزیر خارجه فنلاند:
سخنگوی وزارت خارجه درباره دیده نشدن وزیر فنلاندی توسط ظریف توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت خارجه در مورد دیده نشدن وزیر خارجه فنلاند در جریان سفر محمد جواد ظریف به این کشورف  اظهار کرد: اتفاقی که در جریان سفر ظریف به چهار کشور اروپائی در فنلاند روی داد و در برخی رسانه ها به اشتباه به عنوان «وقتی وزیر خارجه همتای فنلاندی خود را نشناخت» منعکس شد به هیچ وجه نتیجه نشناختن نبود بلکه نتیجه ندیدن وزیر فنلاندی بود.
وی تصریح کرد: ظریف، همان روز صبح به مدت 2 ساعت در هلسینکی فروم در کنار وزیر فنلاندی که ریاست جلسه را به عهده داشت نشسته و سخنرانی کرده بود و سپس با فاصله یک ملاقات نیم ساعته با رئیس جمهور سابق فنلاند، دوباره در محل وزارت امور خارجه با وزیر یاد شده قرار ملاقات داشت و طبیعی است که در چنین شرایطی فرض نشناختن همتا، محلی از اعراب نداشته باشد.
سخنگوی وزارت خارجه گفت: واقعیت این بود که همراهان وزیر فنلاندی که بعد در میز مذاکره حاضر شدند، همگی در اتاقی در روبروی مسیر حرکت ظریف ایستاده بودند و او چون از دور، یک فرد از آن جمع را با عصائی مشابه عصای وزیر دید بی توجه به افراد دیگری که در مسیر حرکت ایستاده بودند به سمت آن اتاق حرکت کرد که با صدای وزیر فنلاندی متوجه خطای ناخواسته خود شد و به سمتش بازگشتند. فقط همین، نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد.
وزیر امور خارجه روز یکشنبه در سفری پنج روزه که هیاتی 60 نفره از بازرگانان ایرانی او را همراهی می کردند به چهار کشور لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی سفر کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید