Performancing Metrics

زیباترین دهکده ی تفریحی -توریستی خوزستان | اتاق خبر
کد خبر: 348364
تاریخ انتشار: 15 خرداد 1395 - 10:13
زراس بهشتی در شمال شرقی خوزستان و در جوار کوه های سر افراز منگشت از جدید ترین جاذبه های گردشگری خوزستان به شمار می رود.

اتاق خبر: بی شک خوزستان را تنها با نخل و کارون و شرجی هایش می شناسید ولی به راستی این چنین نیست شیشه ماشین را تا نیمه پایین بیاورید ،نسیم روح نواز بهاری ،قطره های شبنم که آرام آرام تن پوشت را نم می کند ،و صدای زنگوله های گله که از دل دشت ها  به گوش می رسد و نگاه مهربان چوپانان بی ریا که اندام لاغر و استوار خود را که نشان از سلامت جسمشان می دهد بر چوب دستی خود یله کرده اند. این ها همه تصویری است از جاده ای که به روستای زیبای زراس منتهی می شود. روستایی که دیری نیست جزو جاذبه های گردشگری خوزستان به شمار می رود و سال هاست مردم خوزستان برای لذت بردن از حاشیه سبز خزر رنج کیلومترها راه را به جان می خرند بدون آنکه از وجود  طبیعتی  بکرو زیبا درگوشه ی شمال شرقی  استان خود باخبر باشند .بهشتی که همچون یاقوتی سبز در دل کوهای سر به آسمان کشیده زاگرس خود نمایی می کند.زراس خوزستان

 زراس دهکده ی تفریحی –توریستی که در شمال دریاچه کارون3 و در فاصله ی 14 کیلومتری جنوب شهر دهدز قرار دارد به مانند تابلویی زیبا ست که به دست نقاشی چیره دست خلق شده و  ترکیبی است از کوه های پوشیده از درخت های بلوط  و دشت های سبز و دریاچه ای که رنگ آبی  آن میان این همه سبزی زیبایی دو چندان به آن بخشیده است .

دریاچه کارون 3

بهترین فصل سال برای بهینه ترین استفاده از این آب و هوای لطیف وپاکیزه  فصل بهار است که به واسطه ی نزدیکی به استان چهار محال بختیاری که حدودا 180 کیلومتر تا شهر شهرکرد فاصله دارد هم میهنان ما در این استان هم می توانند اوقات خوش و فرح بخشی را در این منطقه داشته باشند .

فصل زمستان در این منطقه هم زیبایی خاص خودش را دارد و طبیعت پوشیده از برف وکوه های سپید بی شک زمستانی به یاد ماندنی را برای اهالی جنوب خوزستان که از تماشای بارش برف در اوج زمستان هم بی نصیب هستند خواهد داشت .

زراس بهشتی در خوزستان

از آن جایی که ورود به روستای تفریحی زراس برای کلیه گردشگران آزاد است  برای اسکان دراین منطقه می توانید با  اجاره ی سوئیت ها و ویلاهایی که چشم انداز آن ها رو به دریاچه است و یا بدون صرف هزینه با برپایی چادر های شخصی و استفاده از امکانات رفاهی چند روزی را با آرامش خیال به دور از هیاهوی شهری در این منطقه زیبا سپری کنید و البته  باید یاد آور شد  برای اسکان در این  منطقه بهتر است تجهیزات کامل سفر را  داشته باشید تا سفر به کامتان شود .

 محل اسکان در زراس

دریاچه ای آبی که میان کوه های سبز پهن شده است محل خوبی برای قایق رانی و صید ماهی  است  و شما در آنجا قایقرانانی را می بینید که تور خود را پهن کرده اند  و در حال صید ماهی که عمدتا غزل آلا هستند، می باشند .در اینجا با سوار بر لنج هایی که به آن ها بارج می گویند می توانید به آن طرف دریاچه بروید و از طبیعت آن دست آب هم استفاده کنید.

از دیگر جاذبه های توریستی که در نزدیکی این دهکده ی رویایی قرار دارد می توان به   آبشار شیوند که  در نوع خود بی نظیر است  و روستاها و  باغ های  پوشیده از انواع درختان میوه های سردسیری و کوهستانی  اشاره کرد که می توان با برنامه ریزی مناسب طبیعت گردی و کوهنوردی به یاد ماندنی را در این بهشت کم نظیر داشته باشید .

نظرات
ADS
ADS
پربازدید