دستگیری شکارچی متخلف در پارک ملی گلستان | اتاق خبر
کد خبر: 348388
تاریخ انتشار: 15 خرداد 1395 - 12:55
با تلاش محیط بانان پارک ملی گلستان شکارچی غیر مجاز به همراه لاشه سه راس قوچ و یک راس شوکا در پارک ملی گلستان دستگیر شد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در ماموریت گشت و کنترل نیروهای یگان اجرایی قرارگاه شماره سه پارک ملی گلستان در منطقه تنگه گل، محیط بانان صبح روز جمعه متوجه صدای شلیک در ارتفاعات محیط بانی تنگه گل و حضور {هار شکارچی شدند که شکار کرده بودند.

 محیط بانان برای دستگیری این شکارچیان اقدام کرده و پس از تعقیب و گریز، محیط بانان با درایت و هوشیاری موفق شدند، یک نفر از این شکارچیان متخلف را که سه رأس قوچ و یک رأس شوکا، را شکار کرده بود در حاشیه رودخانه مادرسو، دستگیر کنند.

سه شکارچی دیگر از این گروه با توجه توپوگرافی منطقه و استفاده از تاریکی هوا موفق به فرار شدند که مورد شناسایی قرار گرفتند.

در این عملیات که نتیجه آن دستگیری یک نفر شکارچی به همراه لاشه چهار راس قوچ و شوکا بود، پس از تنظیم صورتجلسه، این متخلفان تحویل مقامات قضایی شدند.

سه شکارچی متواری از شکارچیان سابقه دار بوده و چند مورد شکار غیر مجاز در پرونده آنها وجود دارد. از طرف اداره پارک ملی گلستان شکایتی برای دستگیری و مجازات کیفری آنها به دادگاه ارسال شده است.

جریمه ضرر و زیان هر راس قوچ و میش وحشی ۱۰۰ میلیون ریال و هر راس شوکا ۳۵۰ میلیون ریال است که این متخلفان باید مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال بابت جریمه ضرر و زیان خسارت وارده به محیط زیست را در حق دولت واریز کنند.

پارک ملی گلستان یک‌هشتم تنوع گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان و افزون بر نیمی از پستانداران کشور را در خود جای‌داده است و ازنظر طبقه‌بندی اقلیمی دارای سه اقلیم متفاوت خشک، نیمه‌خشک و نیمه مرطوب است و به همین دلیل پوشش گیاهی متنوع از استپی خشک تا جنگل‌های انبوه در آن مشاهده می‌شود.

منبع: مهر

94104

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید