حرکت کششي ماهيچه‌ساز | اتاق خبر
کد خبر: 348521
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 16:15
حرکات کششي بخش مهمي از تمام برنامه‌هاي ورزشي محسوب مي‌شوند.

به گزارش اتاق خبر،داشتن بازوهاي بزرگ، کمر عريض، انعطاف‌پذيري مناسب و پاهاي ضخيم به ميزان انعطاف‌پذيري شما بستگي دارد. انعطاف‌پذيري از طريق انجام حرکات کششي به دست مي‌آيد.


حرکات کششي به گردش خون و اکسيژن در مفاصل کمک کرده و آن‌ها را سالم و سلامت نگه مي‌دارد. خون مواد مغذي و ويتامين‌ها را به ماهيچه‌ها مي‌رساند تا ماهيچه‌ها بهبود يابند و خود را بازسازي کنند. همچنين حرکات کششي مواد زائد سمي و اسيدلاکتيک را از بدن دفع مي‌کند. اگر انعطاف‌پذيري موردنياز را در کمر، مفصل ران و عضلات باسن نداشته باشيد، نمي‌توانيد حرکات ورزشي را درست انجام دهيد. در نتيجه دچار آسيب مي‌شويد.

در ادامه به چند حرکت کششي اشاره کرده‌ايم که هم قسمت پايين کمر را تقويت مي‌کنند و هم انعطاف‌پذيري شما را بهبود مي‌بخشند. اين حرکات را در پايان ورزش روزانه يا پس از گرم کردن بخش‌هاي مهم بدن انجام دهيد.

حرکت تخته
اين حرکت را بايد 3 بار و هر بار 30 ثانيه انجام دهيد. در حالت شنا قرار بگيريد، در حالي که کف دست‌ها را روي زمين گذاشته‌ايد. براي شروع، باسن خود را به سمت زمين پايين بياوريد. زماني که آماده شديد، باسن خود را بلند کنيد تا بدنتان از انگشتان پا تا سر، شکل يک خط صاف را بگيرد. سپس باسن خود را پايين بياوريد، 15 ثانيه استراحت کنيد و بعد دوباره حرکت را انجام دهيد.

حرکت شناگر
اين حرکت را 3 بار و هر بار 30 ثانيه انجام دهيد. رو به زمين دراز بکشيد. پاها را صاف کنيد و دست‌ها را بالاي سر موازي با زمين قرار دهيد. دست‌ها و پاها را به آرامي از زمين بلند کنيد. اين حرکت، قسمت پايين کمر را مي‌کشد و ماهيچه‌هاي آن را تقويت مي‌کند.

حرکت کششي مختص پايين کمر
اين حرکت را 3 بار و هر بار 10 ثانيه انجام دهيد. روي زمين دراز بکشيد، به طوري که صورتتان رو به بالا باشد. به آرامي زانوها را به سمت قفسه سينه جمع کنيد. 10 ثانيه منتظر بمانيد و بعد زانوها را باز کنيد. اين حرکت را 3 بار تکرار کنيد. سپس در حالي که زانوها خم هستند، کف پاها را روي زمين بگذاريد. اجازه دهيد زانوها به سمت کنار بيفتند. اين کار کمر شما را باز مي‌کند و اجازه مي‌دهد خون در ماهيچه‌هاي ضعيف جريان يابد و آن‌ها را تغذيه کند.

منبع: آریا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید