اعلام طرحهای کمک به مددجویان در ماه رمضان | اتاق خبر
کد خبر: 348597
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 15:38
مدیرکل کمیته امداد استان تهران ضمن اعلام جزئیات طرح‌هایی که برای حمایت و کمک مددجویان تحت پوشش در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود، افزود: ۷ هزار و ۳۴ مددجوی جدید تهرانی وارد چرخه حمایت شدند.

اتاق خبر: محسن ولیئی در نشست خبری روز یکشنبه به برنامه‌های کمیته امداد در ماه رمضان اشاره کرد و افزود: جشن رمضان امسال در باغ موزه قصر برگزار می‌شود و هر شب ۱۵۰۰ مددجو در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۰ غرفه محصولات خودکفایی مددجویان از ۳۰ استان کشور در باغ موزه به نمایش گذاشته می‌شود، تاکید کرد: همچنین غرفه‌ای نیز برای برآورده شدن آرزوها و مشکلات ایتام راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران  با تاکید بر اینکه ۵۶ غرفه نیز از محصولات مددجویان تحت پوشش امداد در زیرگذر ولیعصر به نمایش برپا می‌شود، اظهار داشت: همچنین با کمک مراکز نیکوکاری ۱۰۰ غرفه نیز در پارک سرباز برپا می‌شود.

ولیئی در مورد برگزاری سفره‌های آسمانی گفت: هزار سفره که اکثر آنها در مراکز نیکوکاری و مساجد برگزار می‌شوند از جمله اهداف ما در ماه رمضان است و همچنین برنامه مصباح‌الجنه برای کمک به ۵۰۰ خانواده نیازمند بعد از افطار برگزار می‌شود که در آن مسئولان نیز حضور خواهند داشت.

ولیئی با اشاره به اینکه جمع‌آوری زکات فطره در مساجد و محل برگزاری نماز عید فطر پیش‌بینی شده است، گفت: از سوی دیگر یک روز را به عنوان طرح رحمت برای آزادی زندانیان دارای جرایم غیرعمد در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با تاکید بر اینکه ۴۰ هزار کیسه برای پر کردن مواد غذایی از سوی نیکوکاران در مساجد و مراکز نیکوکاری در ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است، گفت: این برنامه در قالب طرح همیان مولی به صورت سراسری در کشور برگزار می‌شود و در پایان هر کیسه مواد غذایی به خانواده نیازمندی اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه سال جاری امداد استان تهران است که نسبت به سال گذشته ۵۹ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: ۷۰ هزار خانوار تحت پوشش ما قرار دارند و ۶ هزار و ۸۴۳ خانوار روستایی نیز تحت پوشش هستند.

ولیئی با تاکید بر اینکه خشکسالی، کاهش قدرت خرید، از بین رفتن ارزش پولی یارانه‌ها از جمله دلایل فقر روستائیان است، گفت: همچنین ۳۲ هزار و ۵۶ خانواده به دلیل فوت سرپرست، ۲۰ هزار نفر به دلیل طلاق، ۱۱ هزار و ۹۹ نفر به دلیل از کارافتادگی سرپرست، ۳ هزار و ۶۳ نفر به دلیل بیماری سرپرست و همچنین ۲ هزار نفر نیز به دلیل زندانی بودن سرپرست تحت پوشش ما قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷ هزار و ۶۱۱ خانوار خودکفا شدند، افزود: ۷ هزار و ۳۴ مددجوی جدید نیز تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ۳۷ هزار و ۵۲۳ خانوار سالمند نیز در سال گذشته تحت پوشش ما قرار دارند، تصریح کرد: در حوزه مسکن نیز ۳۸۸ مورد کمک خرید برای ساخت مسکن به مددجویان ارائه شده است.

به گفته ولیئی از سوی دیگر ۲ هزار و ۲۸۰ مورد کمک به تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان انجام شده که این موضوع نیز نسبت به سال گذشته ۵۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه  در سال گذشته ۸ هزار و ۱۴۰ نفر به صورت رایگان به مشهد مقدس اعزام شدند، گفت: ۲۹ هزار نفر از خدمات مشاوره برخوردار شده‌اند و همچنین ۱۴ هزار و ۷۶۷ دانش‌آموز و ۳ هزار و ۷۰۰ دانشجو در حال حاضر تحت پوشش امداد هستند.

وی با اشاره به ایکه ۱۰۶ هزار و ۶۶۴ حامی طرح اکرام و محسنین برای کمک به ۱۸ هزار فرزند ایتام و خانواده نیازمند با امداد همکاری می‌کنند، اظهار داشت: درآمد طرح اکرام ۲۷ میلیارد تومان و طرح محسنین ۲۰ میلیارد تومان بوده است.

ولیئی در مورد پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه به مددجویان تحت پوشش گفت: یکی از برنامه‌های ما به منظور خودکفایی مددجویان پرداخت وام به این افراد است، به طوری که توانسته‌ایم به بیش از ۱۴ هزار و ۸۲۸ متقاضی با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان وام پرداخت کنیم.

وی در مورد ارائه جهیزیه به مددجویان نیز تصریح کرد: همچنین در سال گذشته ۲ هزار و ۵۰ فقره جهیزیه با اعتبار ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای مددجویان تهیه شده و مددجویانی که قصد ازدواج مجدد نیز دارند هدایایی به مبلغ ۳ میلیون تومان دریافت می‌کنند که بدین منظور ۶۲۳ میلیون برای ۲۷۷ مورد پرداخت شده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید