هشت نفر در مسیر آبی این کشور دستگیر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 348618
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 18:24
بحرین:
گارد ساحلی بحرین مدعی شد: هشت تن در حین فرار از کشور از مسیر آبی این کشور، دستگیر شدند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، گارد ساحلی بحرین مدعی شده است این افراد در تلاش برای فرار از کشور و ورود به کشور ایران بودند.
خبرگزاری رسمی بحرین هم چنین مدعی می شود: دو فرد دیگر در این زمینه تحت تعقیب قرار دارند و همه افراد دستگیرشده پیشترتوسط دستگاه قضایی به 10 تا 15 سال حبس محکوم شده اند.
در همین خصوص خبرگزاری رویترز تصریح می کند:تاکنون 17 تن از افرادی که به اتهامات نا مشخص در زندان های بحرین محبوس هستند، پا به فرار گذاشته اند که از این میان یازده تن توسط نیروهای امنیتی بحرین دستگیر شده اند.
این در حالی است که زندانیان سیاسی در زندان مرکزی بحرین از تراکم شدید و کمبود جا، خدمات نامناسب و انتشار بیماری های واگیر به دلیل کوتاهی عمدی مسوولان زندان رنج می برند.
این زندانیان بارها از شکنجه خود شکایت و اعلام کردند رفتار مسوولان زندان مانند رفتار داعشی هاست.
پیشتر«سعید بومدوحه» معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین الملل تاکید کرده بود: مقامات بحرینی با دستگیری و زندانی کردن مظنونان کم سن و سال، وضعیت وحشتناکی از نقض تعهدات بین المللی و حقوق بشری را به نمایش گذاشته اند.
به گزارش منابع آگاه، طی حدود سه سالی که از شروع اعتراضات ضددولتی در بحرین می گذرد، نیروهای امنیتی آن کشور با استفاده از زور مضاعف تلاش کرده اند که این اعتراضات را در هم بشکنند.
بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی درسال 2011میلادی تاکنون شاهد موجی از اعتراضات از سوی مردم آن کشور است که خواستار اصلاحات سیاسی هستند.
رژیم آل خلیفه به کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره و نظامیان دیگر کشورهای عربی که در بحرین مستقر شده اند، اعتراضات مردمی این کشور را سرکوب می کنند.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید