مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل در راه تهران | اتاق خبر
کد خبر: 348696
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1395 - 15:05
به دعوت نمایندگی ایران درسازمان ملل صورت گرفت:
«جفری ساکس»، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور آرمان‌های توسعه پایدار از 16 تا 18 خرداد جاری به تهران سفر خواهد کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، «جفری ساکس»، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور آرمان‌های توسعه پایدار از 16 تا 18 خرداد جاری به تهران سفر خواهد کرد.

ساکس در مدت اقامت خود در تهران در دانشگاه امیرکبیر و دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سخنرانی خواهد کرد. او همچنین از یکی از طرح‌های موفق برنامه توسعه ملل متحد در ایران بازدید می‌کند.

جفری ساکس که به دعوت دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به تهران سفر می‌کند، استاد برجسته اقتصاد از کشور آمریکا و مدیر "موسسه زمین" دانشگاه کلمبیای نیویورک است. وی سمت استادی دانشگاه یعنی بالاترین مقام هیات علمی دانشگاه کلمبیا را دارا بوده و به عنوان برجسته‌ترین متخصص اقتصاد توسعه و مبارزه با فقر در جهان شناخته شده است.

ساکس در حال حاضر مشاور ویژه بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل در امور آرمان‌های توسعه پایدار بوده که سمت مشابه برای دبیرکل قبلی سازمان ملل، کوفی عنان را نیز داشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید