چگونه ایران‌ خودرو و سایپا از شرط خود برای رنو کوتاه آمدند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 348706
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 02:03
این موضوع حل شد چون ما نمی‌خواستیم تنها با یک خودروساز ایرانی کار کنیم و موضوع دیگر این است که خود آنها هم با چندین شریک مختلف همزمان کار می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،رنو برنامه گسترده‌ای برای همکاری با دو خودروساز ایرانی یعنی سایپا و ایران‌ خودرو دارد، با اینکه هر کدام از این دو شرکت قید گذاشته بودند که این شرکت فرانسوی باید تنها با یکی از آنها کار کند در نهایت سایپا و ایران‌ خودرو هر کدام به صورت جداگانه تفاهمنامه همکاری را با این شرکت امضا کرده‌اند. حالا به نظر می‌رسد خودروهای ارزان‌قیمتی که بر پایه رنو کوئید تولید خواهند شد در ایران‌ خودرو و محصولاتی که رقیب اصلی محصولات پژو هستند از جمله رنو سیمبل جدید در سایپا تولید خواهند شد. با این کار عملاً رنو محصولات رقیب پراید را در ایران‌ خودرو و محصولات رقیب پژو را در سایپا تولید خواهد کرد.

پیمان کارگر، معاون خاورمیانه رنو و مدیر رنو در ایران در گفت‌وگوی اخیرش با هفته‌نامه «تجارت‌فردا» در پاسخ به اینکه چگونه ایران‌ خودرو و سایپا بالاخره موافقت کردند که رنو هم با سایپا کار کند و هم با ایران‌خودرو؟ گفته است: این موضوع حل شد چون ما نمی‌خواستیم تنها با یک خودروساز ایرانی کار کنیم و موضوع دیگر این است که خود آنها هم با چندین شریک مختلف همزمان کار می‌کنند.

وی اضافه کرد: با هر دو شرکت تفاهمنامه همکاری امضا کرده‌ایم و هم‌اکنون در حال کار بر روی جزییات قرار‌داد هستیم.

کارگر تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی جدید رنو، نوع همکاری ما با ایران‌خودرو و سایپا تغییر می‌کند. ما دو سرمایه‌گذاری مشترک جداگانه را با ایران‌ خودرو و سایپا شکل خواهیم داد، یک جوینت‌ونچر با ایران‌خودرو و یک جوینت‌ونچر با سایپا. تا آنجا که مشخص شده رنو بن رو را در اختیار خواهد گرفت. سهم رنو برای خرید و اداره این شرکت ۶۰ تا ۸۰ درصد است.

وی همچنین بیان کرد: ما به گونه‌ای هم در ایران‌ خودرو و سایپا کار خواهیم کرد که سهام مدیریتی داشته باشیم. در سایپا سهم ۶۰ درصد با رنو و ۴۰ درصد با سایپا خواهد بود. در ایران‌ خودرو هم روش همکاری مشابه است. با این روش مدیریت فروش، خدمات پس از فروش و تولید با ما خواهد بود، این‌گونه مطمئن می‌شویم که می‌توانیم به مشتریان به بهترین روش خدمات بدهیم تا از ما راضی باشند و کیفیت را در بهترین شکل حفظ کنیم. البته هنوز در حال کار بر روی جزییات قرارداد هستیم.

کارگر متذکر شد: درباره ایران‌ خودرو هم فعلاً در حال مذاکره برای انتخاب سایت تولیدی در این شرکت هستیم و باید ببینیم کدام یک از سایت‌های این شرکت به رنو واگذار خواهد شد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید