اتاق ایران قابلیت مطالبه گری خود را از دست داده است | اتاق خبر
کد خبر: 348961
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 16:20
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی بوشهر در گفت و گو با اتاق خبر
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بوشهر از عملکرد اتاق بازرگانی انتقاد کرد.

حسین معروف در رابطه با عملکرد اتاق بازرگانی در یکسال اخیر گفت: اتاق با وجود دارا بودن توانایی تاثیر در حوزه کسب و کار و تحرک بخشی به این حوزه با استفاده از تجارب فعالان اقتصادی می توانست در این امر موثرتر عمل کند اما هیات رئیسه فعلی با بهانه تعامل و تفاهم با دولت، نقد و انتقاد را در اتاق تعطیل کرد.

وی در خصوص تعامل بیش از حد معمول اتاق بازرگانی با دولت در یکسال اخیر بیان کرد:  طی یکسال اخیر وقت جلساتی که باید به وسیله هیات نمایندگان به تعمیم وضعیت جاری می گذشت با دعوت از مقامات دولتی و با تشریفات بسیار از بین رفت.

معروف افزود: اتاق در رکود اقتصادی یکسال اخیر با دولت مشارکت دارد و در این زمینه نمی تواند خود را مصون از خطا بداند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بوشهر در رابطه با ناکارآمدی بازدهی اتاق در یکسال اخیر تصریح کرد: باتوجه به دخالت های بخشی از دولت در تشکیل اتاق فعلی و انتخاب هیات رییسه، انتظار می رفت که اتاق در برابر سیاست های غلط دولت سکوت پیشه کند و این اتفاق نیز افتاد.

وی ادامه داد: با وجود تذکرهای برخی از اعضای هیات نمایندگان در خصوص توجه به نابسامانی های موجود اقتصاد در داخل، توجهی به این موضوع نشد.

معروف گفت: عملکرد دولت و اتاق در طی یک سال اخیر نشان می دهد که توفیقی در امور اقتصادی بخش خصوصی حاصل نشده است و اتاق نیز بی تقصیر در رکود اقتصادی نیست. وجود نقد و انتقادات می توانست به اصلاح رویه های اقتصادی کمک کند که با محدود کردن ابزار انتقادات و تغییر جلسات هیات نمایندگان به دعوت از مهمانان دولتی، فضا برای منتقدین فراهم نشد و اصلاح رویه ها اتفاق نیافتاد.

عضو هیات رییسه بوشهر اعلام کرد: دیگر قصد ورود به مسائل اتاق را ندارم، در 4 جلسه اخیر هیات نمایندگان شرکت نکردم و در صدد انصراف رسمی از اتاق بازرگانی هستم.

وی درباره دلایل انصراف خود بیان کرد: اتاق فعلی اصلاح کننده نیست و به عنوان یک بخش مطالبه گر قابلیت مطالبه گری خود را از دست داده است، با خطا کنندگان همراه شده است و اجازه ی نقد و انتقاد را نیز نمی دهد، فعالیت در اتاق کار عبث و بیهوده ای است و من نیز کار بیهوده انجام نمی دهم.

 

 

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید