گسترش مناسبات بین‌المللی در بازار کار | اتاق خبر
کد خبر: 349006
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 18:07
وزیر کار در دیدار با مدیرکل سازمان بین‌المللی کار خواستار گسترش مناسبات این سازمان با ایران در زمینه بازار کار و ارائه کمک‌های فنی شد.

اتاق خبر: علی ربیعی که به منظور شرکت در یکصد و پنجمین کنفرانس بین المللی کار به ژنو سفر کرده است، با «گای رایدر» مدیر کل سازمان بین المللی کار دیدار و گفتگو کرد. وزیر کار در این دیدار گفت: با توجه به تعامل خوب میان ایران و سازمان بین المللی کار خواستار افزایش سطح همکاری های فنی هستیم.

ربیعی با اشاره به جایگاه سازمان بین المللی کار و توقع جامعه کارگری و کارفرمایی از این سازمان از «گای رایدر» به دلیل تلاش‌هایشان در ارتقای این فعالیت‌ها قدردانی کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه همچنین با اشاره به شرایط منطقه ای و فعالیت های مُخرب جنگ طلبان که باعث بیکاری و بی خانمانی جمع زیادی از افراد این منطقه شده از سازمان بین المللی کار خواستار توجه به آلام و شرایط منطقه ای شدند.

وی علاوه بر این، از سازمان بین المللی کار درخواست کرد تا با توجه به تعامل خوبی که در دو سال گذشته بین جمهوری اسلامی ایران و این سازمان به وجود آمده، سطح همکاری های فنی خود با ایران را افزایش دهد.

ربیعی به اقدامات انجام شده در جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: ما در ایران کارهای بسیاری انجام دادیم که قابل قیاس با سایر کشورها نیست به نحوی که در هیچ دوره ای تا این اندازه روابط کارگر و کارفرما به هم نزدیک نبوده است؛ بنابراین از سازمان انتظار داریم تا با کمک های فنی خود ما را در این راه کمک نماید.

در همین حال، «گای رایدر «مدیر کل سازمان بین المللی کار در این دیدار با تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در دو سال اخیر خواستار ارتقای همکاری های سازمان با ایران به صورت عملی شد و بر دریافت نتایج عملی در این همکاری ها تاکید کرد. وی گفت: نمی‌خواهیم روابط فقط محدود به روابط دیپلماتیک باشد بلکه خواستار همکاری عملیاتی با ایران هستیم.  

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید