امیدوارم والیبال، دوومیدانی و تیراندازی در المپیک مدال‌آوری کنند | اتاق خبر
کد خبر: 349040
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 07:06
گودرزی:
وزیر ورزش در نشست معاون اول رییس جمهور با ورزشکاران المپیکی و المپیکی گفت: امیدوارم در این دوره از بازی‌های المپیک تیراندازی، تیروکمان،‌ دوومیدانی و والیبال بار مدال‌آوری را نسبت به سایر رشته‌ها همانند کشتی، وزنه برداری و تکواندو به دوش بکشند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمود گودرزی ضمن تشکر از حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در این مراسم اظهار کرد: من از حضور کلیه روسای فدراسیون‌های المپیکی و پارالمپیکی و بویژه دکتر جهانگیری که همیشه حمایت خود را از جامعه ورزش داشتند، تشکر می‌کنم و امیدوارم که بتوانیم به نتایج خوبی در بازی‌های المپیک و پارالمپیک دست پیدا کنیم و موجب نشاط و شادابی جامعه اسلامی شویم.

وی همچنین ضمن تبریک به داورزنی برای موفقیت تیم ملی والیبال در بازی‌های کسب سهمیه المپیک افزود: من از حضور داورزنی و همچنین اعضای تیم ملی والیبال نوجوانان در این مراسم تشکر می‌کنم. این نفرات پشتوانه‌های خوبی برای تیم ملی والیبال بزرگسالان ما در آینده هستند و من تضمین می‌کنم که تیم ملی والیبال نوجوانان در آینده مسیر موفقی را در والیبال کشور رقم خواهند زد. ضمن اینکه از داورزنی به خاطر کار ارزشمندی که در توکیو ژاپن انجام داد تشکر و قدردانی می‌کنم و این موفقیت را به مردم ایران و دولت که همیشه حامی ورزش بوده است تبریک می‌گویم. ما برای اولین بار است که توانسته‌ایم در عرصه سیاسی، فرهنگی و بین‌المللی یک رشته تیمی را در بازی‌های المپیک حضور داشته باشیم.

وزیر ورزش اضافه کرد: امیدوارم در المپیک تیم ملی والیبال ایران حریف جدی برای سایر تیم‌های المپیکی باشد و نگاهی نیز به سکو در این بازی‌ها داشته باشد.

گودرزی اضافه کرد: همان طور که در دوره‌های گذشته کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو بار المپیک‌های ما را از نظر مدال‌آوری به دوش کشیده‌اند، امیدوارم در این دوره، تیراندازی، تیروکمان، دوومیدانی و والیبال در این دوره از رقابت‌ها به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنند و بتوانیم در صحنه المپیک شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران خود باشیم.

او در پایان خاطرنشان کرد: جهانگیری در دولت جزو کسانی است که همیشه حضورش در ورزش کشور ارزشمند بوده و در تمام مراحل از ورزش و مطالبات ورزش حمایت‌های لازم را انجام داده است. حضور وی در دولت نقطه قوتی برای ورزش کشور است. ما همیشه از توجهات وی به ورزش کشور بهره برده‌ایم و تا حد امکان سعی کرده به ورزش کشور و بویژه المپیکی‌ها توجه خاصی داشته باشد.

وزیر ورزش در ادامه صحبت‌های خود گفت: مشکل خاصی نداریم وحدت، همدلی برنامه ریزی، کار دقیق و حساب شده ظرف دو سال گذشته انجام شده و تلاش های زیادی صورت گرفته است. کاروان خوبی داریم و امیدوارم در ظل توجهات پروردگار نتایج خوبی کسب کنیم. ما 15 دوره در المپیک‌ها شرکت کرده ایم. 8 دوره قبل از انقلاب که 29 مدال گرفتیم و 7 دوره بعد از انقلاب که 31 مدال گرفتیم. در المپیک لندن رکوردشکنی کردیم و 12مدال گرفتیم که میانگین مدال‌های ما در هر المپیک 3.5 یا 4 مدال است. البته المپیک لندن شرایط خاصی داشت.

وی افزود: بر اساس تعداد سهمیه‌ها امیدوارم نتایجی که می‌گیریم رابطه مثبتی با تعداد سهمیه‌هایمان داشته باشد و به دنبال رشد سهمیه‌ها در مدال آوری نیز موفق‌تر باشیم. تلاش های بسیار زیادی انجام شده و عرق های زیادی ریخته شده است. بچه های آسیب های زیادی دیده‌اند و ریاضت کشیده‌اند و با ناملایمت جسمی و روحی روبرو بوده اند اما به هر حال تلاش شده با یک فعالیت جمعی که بهترین نتایج را کسب کنیم. امیدوارم این نتایج روبه رشد باشد.

گودرزی خاطرنشان کرد: مجددا از دکتر جهانگیری که وزنه سنگینی در دولت هستند و همواره پیگیر مسائل ورزش هستند و با علاقه آن را پیگیری می کنند تشکر می کنم.

وی افزود: هر موقع از ایشان وقت خواستیم دریغ نکردند کما اینکه 5 مرتبه برای ما وقت گذاشتند و ایشان را ملاقات کردیم که این نشان از عنایت و توجه ویژه دولت به ورزش دارد. امیدوار هستیم ورزش ما رو به رشد باشد و در سایه آرامشی که ایجاد شده و همه فدراسیون ها و ورزشکاران زحمت کشیدند از تنش ها که به موفقیت ورزشکاران آسیب می زنند جلوگیری شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید