کشتی تیم ملی غرق شده است | اتاق خبر
کد خبر: 349044
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 07:34
کی‌روش:
سرمربی تیم ملی فوتبال می‌گوید معجزه در فوتبال وجود ندارد و یک شبه نمی‌توان کل تیم را عوض کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با رادیو ورزش اظهار کرد: ما در تیم ملی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم اما در حال حاضر دغدغه ما برنامه کوتاه مدت است. واقعیت این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست. در حال حاضر اگر بخواهیم کشتی را به سطح آب بیاوریم کار سختی داریم. البته امیدوارم با حضور مهدی تاج و اعضای جدید هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال این کار انجام شود.

او ادامه داد: متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که در حال از دست دادن زمان هستیم و باید تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شود تا آماده‌سازی تیم ملی قبل از بازی با قطر در مقدماتی جام جهانی بدون هیچ مشکلی انجام شود. در حال حاضر کاری که باید انجام شود این است که با استفاده از بازیکنانی که در اختیار داریم برای موفقیت تلاش کنیم. در فوتبال هیچ گونه معجزه‌ای وجود ندارد و اینکه بخواهیم تصور کنیم می‌شود یک شبه کل تیم را عوض کرد، تفکر اشتباهی است. در فوتبال قدم جادویی وجود ندارد. ما باید سعی کنیم قدم به قدم پیش برویم و بازیکنان‌مان به تجربیات‌شان اضافه کنند.

کی‌روش در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر زمان آن است که دستاوردهایمان را ادامه دهیم و زمانی برای خلق چیزی نداریم. بعضی از کشورها شاید در یک سوراخ کوچک در زمین نفت استخراج کنند که باید بگویم این یک معجزه و یک اتفاق است که رخ می‌دهد. اما در فوتبال این گونه نیست بلکه در فوتبال باید زحمت بکشید، سازماندهی خوبی داشته باشید و برنامه‌ریزی درستی انجام دهید تا به نتیجه برسید. عواملی که گفتم مواردی است که بازنده‌ها را از برنده‌ها جدا می‌کند. اما وقتی در اطراف شما افرادی هستند که این ذهنیت را دارند که می‌خواهند زمین را بکنند تا نفت استخراج کنند، به نظر من با این تفکر نمی‌شود به جایی رسید.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که چه امکاناتی لازم است تا تیم ملی ایران به دور بعد جام جهانی صعود کند؟ گفت: من یک سال و نیم قبل به این موضوع اشاره کردم و الان دیر است بخواهیم درباره آن صحبت کنیم. متاسفانه در دوره ریاست آقای کفاشیان به حرف‌های من گوش نکردند و الان دیگر دیر شده است. ما زمان یک سال و نیمه‌ای که می‌توانستیم کار کنیم را از دست داده‌ایم. این زمان را می‌توانستیم صرف کارهای زیرساختی و تامین تجهیزات صرف کنیم که از دست دادیم. در حال حاضر تنها امیدی که داریم این است که در تک تک بازی‌ها به پیروزی برسیم و امید داشته باشیم در بازی بعد هم پیروز میدان باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره اینکه آیا فوتبال ایران نیاز به تغییر سبک دارد یا خیر گفت: فوتبال یک بازی بسیار آزادانه است و هر کسی می‌تواند در آن آزادانه نقطه نظراتش را ارائه دهد. وقتی شما بازیکنانی چون لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، سوارس، بیل و ژاوی را در اختیار دارید حتما باید فوتبال متفاوتی را ارائه دهید. اما گاهی اوقات یک سری از منتقدان که گاهی یک بازی فوتبال را هم تماشا نمی‌کنند و به نظر من این منتقدان تفاوت توپ فوتبال را با خیلی از چیزهای دیگر نمی‌دانند، صحبت‌هایی می‌کنند که به نظرم این صحبت آن‌ها حائز اهمیت نیست.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا در دیدار ایران مقابل مقدونیه برخی بازیکنان فرصت‌های گلزنی را به راحتی از دست می‌دادند گفت: من هم فکر می‌کنم روی موضوع ضربات آخر باید بیشتر کار کنیم تا پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته باشیم. باید زمان‌های زیادی را صرف کنیم و این تجربه را به بازیکنان‌مان بدهیم که در مواقع حساس تصمیمات درستی را بگیرند. اما وقتی شما این همه فرصت خلق می‌کنید و سه گل هم می‌زنید باید از نتیجه‌ای که به دست آمده خوشحال باشید.

کی‌روش در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه رسانه‌ها نقش بسیار مهمی را در موفقیت تیم ملی ایفا می‌کنند گفت: نمی‌توانیم فراموش کنیم که پل فی‌مابین ما و هواداران، رسانه‌ها هستند. ما همیشه فوتبال را برای هواداران بازی می‌کنیم پس در نتیجه رسانه نقش بسیار مهمی دارد که حقایق و واقعیت‌ها را به هواداران منتقل کند. آن‌ها باید مردم را متوجه کنند که فوتبالیست‌های ما در شرایط سختی تمرین می‌کنند که بهترین عملکرد را داشته باشند. بازیکنان ما بهترین عملکرد را دارند حتی با وجود اینکه در بدترین شرایط و امکانات ممکن تمرین می‌کنند. رسانه‌ها هم باید حقایق و واقعیت‌ها را منتشر کنند. گاهی منتقدان می‌آیند و دروغ می‌گویند و حرف‌ها را تحریف می‌کنند و سعی می‌کنند با صحبت‌های واهی و نادرست ذهن مردم را منحرف کنند و رسانه باید در این زمینه شفاف‌سازی کند. وقتی یک منتقد نادان می‌گوید تیم ملی ایران این فرصت را داشته که برابر تیم‌های ایتالیا و یونان بازی کند اما از این بازی‌ها انصراف داده است باید بگوییم این صحبت بسیار نادرست است. البته من نمی‌گویم انتقاد وجود نداشته باشد. رسانه باید انتقاداتی که مثبت است و به ما در راستای آماده‌سازی کمک می‌کند منتشر کند. گاهی اوقات ما اشتباهاتی می‌کنیم که انتقادات مثبت ما را متوجه اشتباهات‌مان می‌کند. در نهایت باید بگویم انتقادات مثبت و انتقاداتی که می‌تواند به ما کمک کند یعنی انتقادات نقاط ضعف ما را نشان می‌دهد باید مطرح شود.

کی‌روش در پایان خاطرنشان کرد: فردا مطمئنا بازی متفاوتی را ارائه می‌دهیم و فرصت به بازیکنان جوان خواهد رسید تا توانایی خودشان را نشان دهند و بازی ملی را تجربه کنند. امیدوارم هواداران به ورزشگاه بیایند و تیم ملی را حمایت کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید