سیاست وزارت علوم اتمام پروژه های عمرانی است | اتاق خبر
کد خبر: 349063
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 09:23
مدیرکل دفتر نظارت برطرح های عمرانی وزارت علوم و تحقیقات فناوری گفت: سیاست دولت یازدهم و وزارت علوم تکمیل پروژه های نیمه کاره است تا ایجاد طرح های جدید.

اتاق خبر:امرالله رخشانی مهر، عصر دوشنبه در خلال آغاز عملیات اجرایی ساختمان آموزشی علوم انسانی دانشگاه دامغان با حضور فرماندار، خیران و برخی مسئولان این شهرستان، یکی از تصمیمات مهم دولت طی چند سال اخیر را جلوگیری از شروع پروژه های عمرانی جدید برشمرد و بیان داشت: متاسفانه پروژه های عمرانی نیمه تمام بسیاری در مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و چه دیگر بخش های دولت وجود دارد که برنامه مشخصی برای آنها تدوین نشده است  .

وی افزود: دولت یازدهم برآن شد تا زمانی که پروژه های نیمه تمام به سرانجام نرسیده از آغاز پروژه های جدید که موجب بار مالی برای دولت و مردم خواهد شد جلوگیری کند که امیدواریم این طرح های باقی مانده به زودی به اتمام برسند.

خیران همراه وزارت علوم هستند

مدیرکل دفتر نظارت برطرح های عمرانی وزارت علوم با تشریح سیاست های دولت تدبیر و امید در مدیریت پروژه های عمرانی نیمه ساخت، گفت: نگاه دولت یازدهم به مقوله اتمام پروژه ها به خصوص در حوزه آموزش عالی، نگاهی ویژه و مثبت است.

رخشانی مهر، با انتقاد از عدم توزیع عادلانه اعتبارات و پروژه های عمرانی در طی سال های گذشته، بیان داشت: یکی از راه های برطرف کردن این عدم توزیع عادلانه را وجود کمک های خیران است.

وی افزود: در سال های گذشته و برای نخستین بار ردیف ۵۰درصدی خیران در بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسید و اگر امروز شاهد آغاز پروژه ساختمان علوم انسانی دانشگاه دامغان هستیم به دلیل حضور همین خیران است .

آموزش عالی نقشی مهم در تداوم توسعه دارد

فرماندار دامغان نیز در این آئین به نقش و جایگاه خیران در حوزه آموزش عالی اشاره کرد و گفت: آموزش عالی نقش ویژه ای در تداوم توسعه دارد و در این بین خیران آموزشی یاری رسان دولتمردان محسوب می شوند.

علی اصغر مجد بیان داشت: با توجه به تخصیص اعتبارات سفر رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید به استان سمنان، برای دانشگاه دامغان، امیدواریم تکمیل و راه اندازی برخی از پروژه های نیمه تمام حوزه دانشگاهی را در این شهرستان شاهد باشیم.

وی خواستار نگاه ویژه مسئولان وزرات علوم به دانشگاه دامغان شد و گفت: دامغان دارای پتانسیل های فراوان علمی و آموزشی است.

دانشگاه دامغان نیازمند حمایت مسئولان و خیران

رئیس دانشگاه دامغان نیز در این مراسم با اشاره به دست نوشته حضرت امام خمینی(ره) در حاشیه متن اساسنامه دانشگاه دامغان، گفت: اساسنامه این دانشگاه تنها اساسنامه دانشگاهی است که مزین به نوشته ای از امام راحل است و ما این مهم را یکی از دلایل مهم تلاش و همت مدیران گذشته و حال این مجموعه دانشگاهی می دانیم.

عبد العلی بصیری با اشاره به کمک های مردمی و خیر خواهانه دامغانی ها در ابتدای ساخت دانشگاه این شهرستان، بیان داشت:  وجود خیران از ابتدای ساخت، از ویژگی های مهم این مجموعه دانشگاهی است.

وی از مشارکت و همکاری خیرین آموزش عالی و بنیاد خیرین حامی دانشگاه دامغان قدردانی کرد و افزود: به همت و کوشش مدیران مجموعه و همیاری خیران امیدواریم شاهد ایجاد پروژه های دیگر در دانشگاه دامغان باشیم

دانشگاه دامغان دارای هشت دانشکده و ۶۸رشته تحصیلی در مقاطع مختلف است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید