اهمیت ویژه ایران برای توسعه پایدار | اتاق خبر
کد خبر: 349089
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 09:21
در دیدار عراقچی با مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل مطرح شد:
ساکس، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور توسعه پایدار، با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، ساکس، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور توسعه پایدار، با معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار کرد. در این دیدار مشاور دبیرکل سازمان ملل متحد به تشریح فعالیت‌های نظام ملل متحد در حوزه توسعه پایدار پرداخت و اضافه کرد ایران نقش فعالی در فرایند مذاکراتی مربوط به اهداف توسعه پایدار و دستور کار 2030 برای توسعه پایدار داشته است و ما امیدواریم این فرایند با مشارکت فعال همه کشورهای عضو سازمان ملل در تحقق اهداف توسعه پایدار پیشرفتهای خوبی داشته باشد. وی افزود موضوعات زیست محیطی و تغییرات آب و هوا نیز در این دستور کار و اهداف توسعه پایدار جایگاه ویژه‌ای دارد.

 ساکس گفت تبعات ناگوار زیست محیطی و تغییرات آب و هوا بر منطقه غرب آسیا بسیار شدید بوده و می تواند تأثیرات گسترده ای بر زندگی و رفاه مردم این منطقه داشته باشد. از این رو ما در سازمان ملل آماده ایم در رابطه با این موضوعات با کشورهای منطقه خصوصا جمهوری اسلامی ایران همکاری کنیم و ایران به صورت بالقوه می تواند مرکز اصلی منطقه ای موضوعات زیست محیطی و توسعه پایدار باشد.
 
سید عباس عراقچی نیز در این ملاقات اظهار داشت: موضوعات زیست محیطی و توسعه پایدار از اهمیت ویژه ای در جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و سیاست‌های کلی نظام و برنامه های ملی بر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار در بخشهای مختلف کشور تأکید دارد. معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه گفت کشورهای توسعه یافته بایستی ابزارهای اجرائی لازم برای تحقق اهداف توسعه پایدار در زمینه های تأمین منابع مالی، انتقال فناوری و ظرفیت سازی را فراهم کنند تا پیگیری اقدامات و فعالیتهای مرتبط با تحقق اهداف توسعه پایدار تسهیل گردیده و هیچگونه محدودیتی برای تامین منابع مالی آن، ایجاد نگردد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید