مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی خواستار رفع موانع خرید از بوئینگ و ایرباس شد | اتاق خبر
کد خبر: 349099
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1395 - 09:32
رویترز گزارش داد:
فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با رویترز با بیان اینکه موانعی بر سر خرید هواپیما از شرکت های بوئینگ و ایرباس وجود دارد، تصریح کرد: برای اجرای تعهدات برجام، رفع این موانع الزامی است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر)، در حال گفت وگو با شرکت هواپیما سازی آمریکایی بوئینگ برای خرید احتمالی تاریخی 100 فروند هواپیمای مسافری است.
فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به خبرگزاری رویترز گفته است که مشکلاتی در زمینه قرار دادهای خرید هواپیما از بوئینگ و ایرباس وجود دارد که باید هرچه زودتر حل شود. او گفته برای اجرای تعهدات برجام، رفع این موانع الزامی است.
مدیرعامل ایران ایر گفته است مذاکره با بوئینگ جریان دارد و پیش از گفت وگو درباره تعداد و نوع هواپیماها باید تفاهمی میان دو طرف ایجاد شود.
پیشتر گزارش شده بود که مدیران بوئینگ برای مذاکره با مقامات ایرانی در سفری کم سابقه، به این کشور رفته اند.
این پایگاه خبری یادآور شد: فروردین ماه، خبرگزاری های ایران به نقل از دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نوشتند 'نمایندگان بوئینگ در خصوص فروش انواع هواپیماهای 737 ، 787 و 777 که برای مسیرهای متوسط و بلند استفاده می‌شود، پیشنهادهای خود را به شرکت های ایرانی ارائه دادند.'
رویترز به نقل از منابع هواپیمایی می گوید که احتمال دارد ایران و بوئینگ برای خرید 100 هواپیما به زودی به توافق برسند.
پرورش می گوید ناوگان هوایی مسافری ایران دست کم به 300 فروند جت مسافربری نو نیاز دارد که ایران برای خرید 118 فروند هواپیمای نو، با ایرباس توافق کرده است.
ایران همچنین از شرکت بوئینگ می خواهد در تعمیر ناوگان هوایی فرسوده این کشور وارد عمل شود.
شرکت هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ قبلا گفته بود مجوز گفت وگو با ایران را به منظور فروش هواپیماهای مسافری دریافت کرده است.

منبع: ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید