پای چینی‌ها به شبکه گازرسانی مازندران باز شد | اتاق خبر
کد خبر: 349357
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1395 - 06:56
مدیرعامل شرکت گاز مازندران از انجام مذاکره با چینیها برای سرمایه گذاری در طرحهای توسعه گازرسانی استان مازندران خبر داد و گفت: پیشنهادهای شرکت CPE برای توسعه فناوریهای جدید در بخش ال ان جی در حال بررسی است.

اتاق خبر: محمد اسماعیل ابراهیم زاده با بیان این که درباره این موضوع نشست مشترکی با چینیها برگزار شده است، افزود: همسو با افزایش بهره وری سازمانی و با هدف بهره مندی از فناوریهای نوین در حوزه های ذخیره سازی و توربینهای گازی این نشست تخصصی و تبادل تجربیات با شرکت CPE چین برگزار شد.

وی با بیان این که یکی از استراتژیهای شرکت ملی گاز ایران همکاری با دیگر کشورها در زمینه تولید و انتقال گاز است، افزود: بدل شدن به شرکت برتر در سطح بین المللی و مدل شدن از طریق بهینه کاوی از جمله سیاستهای کلان شرکت ملی گاز ایران است.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران تاکید کرد: سرمایه گذاران می توانند بصورت مستقل یا در قالب کنسرسیوم در این پروژه ها مشارکت داشته باشند.

ابراهیم زاده در ادامه با بیان این که گازرسانی به مناطق صعب العبور از استراتژیهای شرکت گاز مازندران است، ادامه داد: از فناوریهای نوین در حوزه ذخیره سازی گاز و گازرسانی به روش سی ان جی و مینی ال ان جی در این حوزه استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتظار داریم از مجموعه منابعی که شرکت چینی برای سرمایه گذاری لحاظ خواهد کرد، اعتبارات خوبی در قالب کمکهای بلاعوض و تسهیلات با بهره کم به بخش ذخیره سازی انرژی و توربینهای گازی اختصاص یابد.

براساس اعلام وزارت نفت، ابراهیم زاده با اشاره این که گازرسانی با هزینه و سرمایه گذاری شرکت چینی انجام خواهد شد، گفت: سرمایه گذار طی ١٥ سال هزینه خود را دریافت خواهد کرد و شرکت گاز هیچگونه هزینه ای در این زمینه نخواهد داشت .

در ادامه نماینده شرکت CPE چین، گزارشی از فعالیتها و توانمندیهای این شرکت برای حاضران تشریح و پیشنهادهای خود را با هدف توسعه این فناوری در شرکت گاز مازندران ارائه کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید