از گذرگاههای آبی کشور دفاع می کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 349628
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 05:47
مقام نظامی نیجریه:
« رایمی محمد» فرمانده ارشد نیروی دریایی نیجریه از عزم دولتش برای برای حفاظت از گذرگاههای آبی کشور و مقابله با شورشیان منطقه « دلتا» خبر داد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری شینهوآ از لاگوس، « رایمی محمد» فرمانده ارشد نیروی دریایی نیجریه افزود: در تازه ترین عملیات نیروی دریایی،هماهنگ کننده اصلی حمله به تاسیسات نفتی و غارت نفت خام در منطقه « دلتا» دستگیر شد.
این فرمانده ارشد نیروی دریایی نیجریه تاکید کرد: در این عملیات مقادیر زیادی مواد منفجره که به منظور حمله به تاسیسات نفتی طراحی شده بود، کشف و ضبط شد.
پیشتر دفتر رئیس جمهوری نیجریه تصریح کرده بود: نیروی دریایی نیجریه مستقر در این منطقه موظف شده است تا با هماهنگی نیروهای ویژه، با حملات شورشیان به تاسیسات نفتی این منطقه، مقابله کند.
دفتر رئیس جمهوری نیجریه تاکید کرده بود: ما باید نسبت به وضع امنیتی در این منطقه مهم هوشیار باشیم چرا که تهدید در این منظقه به معنای تهدید اقتصاد ملی کشور است.
در همین خصوص و به گزارش خبرگزاری فرانسه از یانگون،‌ در جریان حمله شبه نظامیان به سکوی نفتی شورون متعلق به آمریکا در جنوب نیجریه، پنج نیروی پلیس و سه سربازی که مسئولیت محافظت از این سکو را داشتند در تبادل آتش با مهاجمان جان خود را از دست دادند.
گرچه سخنگوی دولت نیجریه معتقد است که تاکنون هیچ شخص یا گروهی مسئولیت حملات به تاسیسات نفتی را بر عهده نگرفته است، اما ساعاتی بعد از این حملات، گروه موسوم به «انتقام گیرندگان دلتای نیجر» مسئولیت این حملات را بر عهده می گیرند. این گروه حمله ماه فوریه به خط لوله انتقال نفت شرکت شل را نیز به عهده گرفته بود.
«محمدو بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه وعده داده است، گروه هایی را که به تاسیسات نفتی در منطقه دلتا که بیشترین نفت کشور را تولید می کند، آسیب می زنند، سرکوب کند.
در همین خصوص و به گزارش خبرگزاری شینهوآ ، گروه موسوم به «انتقام گیرندگان دلتای نیجر» بارها به تاسیسات نفتی در این منطقه نفت خیز حمله کرده اند.
پیشتر « فرانسیس جانسون» رئیس مجمع گاز و منابع طبیعی نیجریه تاکید کرده بود: نیجریه منابع مالی زیادی را بر اثر این حملات از دست می دهد و من از دولت و شرکت های چندملیتی فعال در این منطقه می خواهم با بهره گیری از فناوری های نوین با غارت نفت خام و حملات به سکوهای نفتی، مقابله کند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید