کلینتون نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا پیامی به همه جهان دانست | اتاق خبر
کد خبر: 349753
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 15:51
هیلاری کلینتون پیروزی در ایالت کالیفرینا و قطعی شدن نامزدی خود از سوی حزب دموکرات آمریکا را به عنوان نخستین زنی که از سوی حزب دموکرات انتخاب شده ، یک برهه تاریخی خواند و آن را پیامی به سراسر جهان توصیف کرد.

اتاق خبر - هیلاری کلینتون یکی از دو داوطلب حزب دموکرات در انتخابات آمریکا درگفت و گوی با شبکه خبری ا. بی. سی، پیروزی افزود: فکر می کنم که انتخاب من بعنوان نامزد حزب نه تنها یک برهه تاریخی برای کشورم خواهد بود بلکه پیامی را به سراسر جهان خواهد فرستاد.
درحالی که شب گذشته مردم 6 ایالت کالیفرنیا ، نیوجرسی، مونتانا، داکتوتای جنوبی ، نیومکزیکو و داکتوتای شمالی آرا خود را به صندوق ریختند کلینتون با کسب 288 دلیگیت و نزدیک به 2 میلیون رای مردم ایالت کالیفرنیا بر رقیب خود برنی سندرز پیروز شد.
وی که برای دستیابی به نامزدی این حزب به حمایت 2373دلیگیت(نمایندگی) دموکرات نیاز داشت با پیروزی در 4 ایالت از مجموع 6 ایالت باقی مانده این کشور مجموع دلیگیت های حامی خود را دست کم به 2755 رساند و با بیش از 3 میلیون رای از رقیب خود پیشی گرفت.
کلینتون در نطق پیروزی خود وعده داد که همه تلاش خود را صرف بازگرداندن اتحاد در حزب دموکرات آمریکا کند و گفت که ستاد انتخاباتی او و سندرز از هم اکنون در حال گفت و گو برای ایجاد اتحاد دراین حزب هستند.
وی مبارزات انتخاباتی سندرز را پویا ، پر انرژی و تجربه ای هیجان انگیز برای رای دهندگان آمریکایی و بویژه نسل جوان این کشور توصیف کردو گفت مایل است شخصا با او دیدار و گفت و گو کند.
کلینتون با تاکید بر این که در مقایسه با جمهوریخواهان و بویژه ترامپ نکات مشترک زیادی میان دیدگاه های او و سندرز وجود دارد از کسانی که از سندرز و دیدگاه های او از جمله موضوع افزایش حداقل دستمزد ها ، برخورداری از بیمه های درمانی همگانی و مبارزه با ثروتمندان آمریکایی حمایت کرده اند خواست تا از اوحمایت کنند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید